Дистанційне навчання з використанням одного із сучасних інструментів для проведення онлайн конференцій – ZOOM

img_20200324_225645_burst1У курсантів 3-го курсу факультету підготовки фахівців для підрозділів превентивної діяльності закінчилось стажування в практичних підрозділах поліції і в умовах карантину вони приступили до дистанційного навчання. Враховуючи, що більшість дисциплін, які вивчаються у останньому семестрі, є практично-орієнтованими, перед викладачами стоїть надзвичайна задача – створити умови не лише для засвоєння знань, а й для відпрацювання умінь та навиків практичної діяльності.

img_20200324_225817_burst1Однією із таких навчальних дисциплін є «Запобігання та протидія домашньому насильству». Для даної дисципліни було заплановано ряд бінарних занять з практичними працівниками із різних органів та служб, які здійснюють діяльність із запобігання та протидії домашньому насильству. Це – і представники безоплатної вторинної правової допомоги, і притулку для постраждалих осіб, і мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, і управління сімейної та гендерної політики, і, звісно, поліцейські мобільних бригад реагування на випадки домашнього насильства. screenshot_2020-03-24-20-13-12-922_com-viber-voipСаме бінарні заняття мали сприяти формуванню у курсантів розуміння комплексності проблеми домашнього насильства і важливості взаємодії з іншими суб’єктами. Однак карантин вніс свої корегування в навчальні плани.

Крім того, під час занять з даної дисципліни важливо сформувати не лише знання, вміння і навики, а й нетерпиме ставлення курсантів до будь-яких проявів домашнього насильства, небайдужість до постраждалих осіб, розуміння природи домашнього насильства, його руйнівного впливу на суспільство, розвіяти упередження та стереотипи, які можуть стати на заваді якісному реагуванню поліцейських на випадок домашнього насильства.

screenshot_2020-03-24-20-14-30-673_com-viber-voipВсе це вкрай складно зробити дистанційно.

Розуміючи важливість надихаючих настанов викладача, емоційної забарвленості матеріалу, наведення практичних прикладів, викладачі кафедри адміністративної діяльності поліції факультету підготовки фахівців для підрозділів превентивної діяльності розпочали пошук дієвих засобів дистанційного навчання.

screenshot_2020-03-24-20-14-53-989_com-viber-voipЗгадуючи власний досвід участі у навчальних онлайн вебінарах, було прийнято рішення про використання, крім платформи для дистанційного навчання, одного із сучасних інструментів для проведення онлайн конференцій – ZOOM. Пробне його використання під час першої ж лекції засвідчило, що курсантам такий підхід сподобався. Викладач може одночасно спілкуватись з курсантами і демонструвати їм на екрані презентацію за темою лекції та будь-які інші матеріали, необхідні для засвоєння. У свою чергу, курсанти можуть ставити викладачу запитання чи залишати коментарі в чаті, а викладач – відповідати на них одразу під час лекції. Такий формат проведення заняття надає можливість викладачу також пояснити, яким чином і для виконання яких саме форм роботи краще використовувати матеріали, які містяться на порталі дистанційного навчання, на що слід звернути особливу увагу.

screenshot_2020-03-24-20-15-26-146_com-viber-voipЦікаво, що формат онлайн конференції надає можливість залучити до проведення заняття і практичних працівників, так що викладачі кафедри адміністративної діяльності поліції факультету підготовки фахівців для підрозділів превентивної діяльності й надалі працюють над вдосконаленням свого професійного рівня для створення сучасного та інноваційного простору для якісного засвоєння курсантами навчальних дисциплін.screenshot_2020-03-24-23-03-07-476_com-viber-voip

Поєднання теоретичного матеріалу, викладеного на платформі дистанційного навчання, цікавих інтерактивних завдань та відеозв’язку під час занять має стати гарним підґрунтям для того, щоб навіть в умовах карантину курсанти отримували якісну підготовку, адже зовсім скоро вони покинуть стіни ОДУВС та доєднаються до лав поліцейських абсолютно в різних куточках України.