Відкрита лекція з навчальної дисципліни «Лідерські та управлінські якості офіцера поліції»

25 жовтня професором кафедри мовної підготовки Одеського державного університету внутрішніх справ кандидатом педагогічних наук Аллою Бочевар було проведено відкриту лекцію за темою «Імплементація навчальної дисципліни «Лідерські та управлінські якості офіцера поліції» за системою вищої освіти правоохоронних органів Німеччини».

У ході лекції було висвітлено такі питання, як компетентність та управлінські якості офіцера поліції, лідерство та його важливість у виконанні професійних задач керівника, структура та формат проведення навчальної дисципліни «Лідерство» у Вищій спеціальній школі поліції (м. Фюрстенфельдбрук, Німеччина). Впровадження нової навчальної дисципліни в освітній процес університету здійснюється під інформаційною та методичною підтримкою зарубіжних колег.

Практичні заняття означеної навчальної дисципліни буде реалізовано у 3 етапи — теоретичний та 2 практичних (кожне по 45 хвилин). На першому занятті висвітлюються теоретичні аспекти, на другому занятті викладач разом з аудиторією закріплює новий матеріал у формі дискусії. На третьому етапі студенти мають змогу закріпити отримані знання у формі рольової гри. Таким чином, закріплення знань, вмінь та навичок відпрацьовується до автоматизму.

Наголошуємо, що лідерські якості офіцера поліції мають бути сформовані не тільки в стінах закладу вищої освіти, а й впродовж всієї служби, тому метою навчальної дисципліни «Лідерські та управлінські якості офіцера поліції» постає створення необхідних педагогічних умов, за допомогою яких формуються здібності і морально-психологічні якості офіцерів, які він може більш глибоко розкрити і вдосконалити під час виконання професійних обов’язків й, відповідно, вдосконалити свій лідерський потенціал.