В ОДУВС розпочався тренінг КМЄС із запобігання та протидії домашньому насильству

6 листопада в Одеському державному університеті внутрішніх справ розпочався триденний тренінг представників Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки в Україні для представників ГУНП в Одеській області, УПП в Одеській області та громадських організацій Одеси за темою: «Запобігання та протидія домашньому насильству».

img_2537Тренінг проводять провідні фахівці Консультативної місії Європейського Союзу:

— Хенрік Андерссон, радник/тренер з питань взаємодії поліції з громадою;

— Енн Кейт Педерсен, радник/тренер з питань взаємодії поліції з громадою;

— Клаус Вінтер, радник/тренер з питань кримінальних розслідувань.

img_2548Тренери навчального курсу під час занять використовують набір методів навчання, в тому числі групові обговорення, історії з власного досвіду, презентації, проходження сценаріїв, групові завдання та розбір реальних випадків. Також інструктори намагаються створити таке навчальне середовище, де слухачі активно ставлять питання, вирішують завдання та мислять критично.

img_2517Активна участь слухачів на заняттях дає можливість навчатися, працювати разом зі своїми колегами в атмосфері співпраці та взаємної підтримки; розвинути навички ефективної комунікації; отримати міжнародний досвід через аналіз реальних подій; зрозуміти, як організувати діяльність поліції на основі аналізу даних та усувати першопричини злочинів.

img_2526Сьогодні перед українськими правоохоронцями – низка важливих завдань, зокрема тлумачення Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та ознайомлення з ним, усвідомлення та розуміння домашнього насильства, трактування випадків домашнього насильства, в тому числі практичні заходи, які поліція може й повинна застосовувати, щоб втручатись та відповідати на такі випадки; img_2533Постанови КМУ «Про затвердження Порядку взаємодії домашньому насильству і насильству за ознаками статі», Наказу МВС України «Про затвердження Порядку винесення уповноваженими підрозділами Національної поліції України термінового заборонного припису стосовно кривдника» та ЗУ «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами».

img_2547Домашнє насильство – це глобальна проблема з глибоким корінням, що значно впливає на суспільство. За оцінками українських правозахисних груп,  понад 60% українок потерпають від домашнього насильства. Зокрема, йдеться про образливу поведінку, погрози, це також може включати фізичне, сексуальне, емоційне насильство, а також залякування, примушення та ізоляцію. Незважаючи на те, що чоловіки також можуть потерпати від домашнього насильства, історично саме жінки та діти найчастіше стають жертвами таких злочинів.

img_2535Протягом першого дня тренінгу керівниця Центру гендерної освіти, завідувач кафедри адміністративного права та адміністративного процесу ОДУВС Олена Ковальова звернула увагу присутніх на форми домашнього насильства, відповідальність та спеціальні заходи щодо протидії цьому негативному явищу, перелік суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, а також алгоритм реагування поліцейських на випадки домашнього насильства та заходи їх особистої безпеки.

Після закінчення курсу слухачі здобудуть навички, необхідні для першочергових дій на місці злочину та на початкових етапах слідства. Також слухачів ознайомлять з базовими принципами вирішення проблем та адаптивності, коли мова йде про високий ризик, складні та швидкоплинні події.

Учасники навчаться організовувати тренінгові заняття, розглядати новації у законодавстві та пов’язані з ними перспективи у профілактиці домашнього насильства, відпрацьовувати сценарії, складати процесуальні документи та багато іншого.

Після завершення тренінгу всі учасники отримають сертифікати міжнародного зразка.

img_2552 img_2558 img_2568