У ХЕРСОНСЬКОМУ ФАКУЛЬТЕТІ ОДУВС ВІТАЛИ ПЕРШИХ ВИПУСКНИКІВ

05 липня на стройовому плацу Херсонського факультету ОДУВС вітали випускників. Вчорашнім четвертокурсникам, а сьогодні випускникам після успішного проходження державної атестації присвоїли первинне спеціальне звання середнього складу та вручили дипломи про вищу освіту. Цей випуск унікальний: 107 курсантів чотири роки тому стали першим набором, який здійснював тільки-но відкритий Херсонський факультет ОДУВС.

На стройовому плацу чітко вишуканий стрій курсантів-випускників та курсантів 1-3 курсів, їх батьки та друзі, науково-педагогічний склад. Привітати випускників із закінченням вишу завітали директор Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України полковник поліції Доскевич Г.О., заступник Голови Національної поліції України – керівник патрульної поліції полковник поліції Фацевич О.Ю., заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації А.Б. Балонь, заступник Херсонського міського голови І.П. Трибух, заступник начальника Головного управління Національної поліції в Херсонській області полковник поліції Прокудін О.С. та керівники інших правоохоронних органів.

Урочисті заходи розпочалися з виконання державного гімну України. Церемонію вручення дипломів про вищу освіту та посвячення курсантів у захисники правопорядку розпочинають “відмінники”. Цього року їх шестеро: Олександр Гітрук, Тетяна Барбан, Анастасія Березовська, Тетяна Плохотник, Валерія Учковська, Єлизавета Шевчук. Справжньою приємною несподіванкою для них став наказ голови Національної поліції України, відповідно до якого за сумлінне навчання їм було присвоєно первинне спеціальне звання середнього складу “старший лейтенант поліції”!

Всі інші отримали погони лейтенантів поліції.

Під час церемонії посвячення досвідченими офіцерами-наставниками використано бойову зброю українських козаків – пірнач.

У своїх святкових промовах гості вітали випускників, батьків та колектив Херсонського факультету зі святом, бажали з гідністю долати труднощі служби.

Проректор державного університету – декан Херсонського факультету Олексій Соловей, вітаючи новоспечених офіцерів поліції, передав останню настанову науково-педагогічного складу навчального закладу: “Завжди пам’ятайте про три речі: про батьків – вони переживають за своїх дітей усе життя, про Батьківщину – на вірність якій ви склали присягу, та про Херсонський факультет ОДУВС – тут ви отримали путівку у самостійне життя! Розпочинаючи професійну кар’єру, щоденно приймаючи рішення, усвідомлюйте свою відповідальність! Перед Законом, совістю та пам’яттю правоохоронців та військовиків, які склали голови у боротьбі зі злочинністю та у боях за незалежність нашої держави!”

Хвилиною мовчання вшанували присутні пам’ять про правоохоронців та військових, чиї імена навічно вписані у велику книгу скорботи.

А потім на стройовому плацу зазвучав вальс! Кавалери – випускники 2019 року у парадному однострої закружляли у ритмі вальсу з тендітними партнершами-метеликами – курсантками та студентками 1-3 курсів факультету. Це був прощальний творчий подарунок для усього колективу навчального закладу! І це було неперевершено!

І ось останні миті свята: під звуки оркестру обласного главку поліції особовий склад Херсонського факультету проходить урочистим маршем. 107 новоспечених офіцерів роблять це в останній раз, усі разом за командою, за давньою традицією, підкидаючи у повітря дзвінкі монети! Нехай вам щастить!