Участь представниці ОДУВС у тренінгу зі взаємодії з органами правопорядку та іншими суб‘єктами під час підготовки та проведення мирних зібрань

unnamed-2unnamed-314-16 грудня доцент кафедри адміністративного права та адміністративного процесу факультету № 2 Анастасія Берендєєва взяла участь у тренінгу на тему «Взаємодія з органами правопорядку та іншими суб‘єктами під час підготовки та проведення мирних зібрань», що проходив у Освітньому Домі прав людини в Чернігові.

Тренінг проводили юристи Євген Крапивін, керівник експертно-аналітичного напряму Асоціації УМДПЛ, експерт Реанімаційного пакету реформ та Михайло Каменєв, експерт Асоціації УМДПЛ та Реанімаційного пакету реформ.

Під час триденного тренінгу було розглянуто дуже широке коло питань, що стосувалися проведення мирних зібрань. Зокрема були розглянуті публічні служби, що залучаються до охорони мирних зібрань, а також громадські формування з охорони правопорядку. Особлива увага була приділена діяльності поліції: світовим практикам дій поліції в конфліктних ситуаціях; правовим підставам застосування поліцейських заходів та спеціальних засобів на мирних зібраннях; порядку затримання та притягнення до відповідальності осіб, що вчинили правопорушення під час масових заходів. unnamed-1unnamed-5Окрема увага була присвячена моніторингу дій поліції та порядку оскарження неправомірних дій поліцейських.

Бонусом від Євгена Крапивіна стала розповідь щодо реформи органів правопорядку, під час якої він проаналізував сучасний стан та перспективи реформування основних органів правопорядку України: поліції, прокуратури, Державного бюро розслідування, податкової міліції та інших.