Участь курсантів Херсонського факультету ОДУВС у конкурсі творчих та наукових робіт з прокурорсько-слідчої діяльності

Відповідно до наказу «Про співпрацю та комунікацію між відомствами» від 13.10.2017 № 289/1375, підписаного Генеральною прокуратурою України та Міністерством освіти та науки України, було анонсовано проведення Другого щорічного конкурсу серед студентів, які навчаються за спеціальністю 081 «Право» на всіх рівнях у закладах вищої освіти, організованого з метою поглиблення співпраці та комунікації між відомствами.

10 вересня було оголошено Другий щорічний конкурс творчих та наукових робіт з прокурорсько-слідчої діяльності на тему: «10 кроків прокурора до подолання корупції».

Від Херсонського факультету ОДУВС було направлено дев’ять наукових та творчих робіт, які було підготовлено курсантами 2–4 курсів: М.Р. Ільницькою «Запровадження зарубіжного досвіду для боротьби з корупцією в прокуратурі (на прикладах Сінгапуру та Південної Кореї)» (наук. керівник: професор кафедри Р.В. Бараненко), В.М. Цвігуненко «10 кроків прокурора до подолання незаконного збагачення» (наук. керівник: доцент кафедри К.П. Рубан), К.О. Туржавською «Шляхи подолання корупції в органах прокуратури» (наук. керівник: професор кафедри Р.В. Бараненко), О.В. Спиця «Молодь – спільник прокуратури в подоланні корупції в Україні» (наук. керівник: доцент  кафедри В.М. Великий), Ю.О. Починок «Кодекс честі прокурора» (наук. керівник: доцент кафедри К.П. Рубан), Л.М. Половинка «Антикорупційна сутність української прокуратури» (наук. керівник: доцент кафедри Н.М. Новіков), А.В. Кіріченко «Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП): кроки від правового компромісу до конструктивної співпраці» (наук. керівник: доцент кафедри Н.М. Новіков), В.Д. Кириченко «Залучення громадськості до подолання корупції в органах прокуратури» (наук. керівник: професор кафедри Р.В. Бараненко), Є.С. Авраменко «Ефективність антикорупційної діяльності прокуратури» (наук. керівник: доцент кафедри Н.М. Новіков).

31 жовтня у прокуратурі Херсонської області відбувся перший етап конкурсу творчих робіт студентів. До складу конкурсної комісії з оцінки робіт увійшли прокурори Херсонської обласної прокуратури, представники управління освіти і науки Херсонської обласної державної адміністрації, а також закладів вищої освіти Херсонської області. У роботі комісії брав участь завідувач кафедри професійних та спеціальних дисциплін Херсонського факультету ОДУВС полковник поліції А.С. Беніцький.

Комісія оцінювала творчі роботи за такими критеріями, як актуальність і новизна, креативність і доступність поданої інформації, а також можливість застосування студентських пропозицій у практичній діяльності прокурорів. Зазначивши, що усім надісланим творчим роботам притаманні ґрунтовність у підході до висвітлення теми і належний рівень правових знань, колегіальним рішенням комісія визначила три кращі.

За результатами оцінювання перше місце зайняла робота курсанта 406 навчального взводу Херсонського факультету ОДУВС В.М. Цвігуненка, друге місце – курсантки 201 навчального взводу Херсонського факультету ОДУВС Л.М. Половинка, а третє місце – спільна робота студентів Херсонського державного університету А.Ю. Веремєєва та С.О. Козачка.

Крім того, конкурсна комісія відзначила наукову роботу курсантки 310 навчального взводу Херсонського факультету ОДУВС М.Р. Ільницької, яка зайняла четверте місце.

Як зазначив голова комісії, заступник прокурора Херсонської області К. Кубатко, – три кращі творчі роботи будуть надіслані до Генеральної прокуратури України для участі у фінальному етапі конкурсу та визначенні остаточних переможців на рівні України. Нагородження переможців відбудеться у грудні 2018 року. Роботи переможців будуть опубліковані у щомісячному виданні «Вісник Прокуратури».

Вітаємо переможців та їх наукових керівників. Бажаємо їм нових досягнень на науковій ниві!