Участь керівництва університету у покладанні квітів з нагоди 102-ї річниці бою під Крутами

img_3095img_311229 січня з нагоди відзначення 102-ї річниці подвигу Героїв Крут керівництво Одеського державного університету внутрішніх справ взяло участь в урочистій церемонії покладання квітів до меморіальної дошки на домі № 52 по вул. Пастера борцям за незалежну Україну Івану та Юрію Липі.

Участь у церемонії також взяли керівники міста та області, представники духовенства та громадськості. Під час заходу присутні вшанували пам’ять студентів, загиблих в бою під Крутами.

img_3114img_3158Нагадаємо, 102 роки тому, 29-го січня, поблизу залізничної станції Крути, що на Чернігівщині, відбувся бій між УНР та червоною гвардією. Кількасот студентів та кадетів виступили тоді проти декількох тисяч більшовиків. У бою під Крутами оборонці української державності призупинили наступ противника і здійснили організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости.

Це сторіччя подвигу сьогодні нам вказує на те, що тоді під Крутами декілька десятків юних, але нескорених захисників Батьківщини, змогли зупинити чотиритисячну армію. Ці юнаки мали сильний дух, вірили в свою ідею, вірили в Україну.

В українську історію ця битва увійшла як символ патріотизму і жертовності в боротьбі за свободу та незалежність України.

img_3096   img_3163 img_3165