У Херсонському факультеті проведено науково-практичний семінар з керівниками органів місцевого самоврядування

Днями в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій при Херсонській облдержадміністрації доцентом кафедри професійних та спеціальних дисциплін Херсонського факультету ОДУВС Віктором Великим було підготовлено та проведено науково-практичний семінар на тему: «Соціальні інновації. Управління соціальними змінами». До участі в семінарі було залучено керівників органів місцевого самоврядування.

43487521_1412639155546868_2861543203868246016_oОсновними проблемами, які розглядались на семінарі, були аналіз особливостей соціальних інновацій, шляхи їх проектування та технології впровадження. Зазначено, що соціальні проблеми в Україні межують із питаннями національної безпеки і вимагають розробки та реалізації інноваційних соціальних проектів, цільових програм і стратегії. На основі аналізу даних соціального самопочуття та проблем українців, що отримані міжнародними дослідницькими організаціями, та власних досліджень по окремим районам Херсонщини, було виділено актуальні напрями соціальних інновацій.

43519244_1412639192213531_6477002040340905984_oПри цьому під поняттям «соціальна інновація» було запропоновано розуміти не будь-які зміни, а свідомо організовані нововведення в практиці соціальної роботи, що формуються на певному етапі розвитку суспільства відповідно до соціальних умов, що змінюються, і що мають за мету ефективні позитивні перетворення в соціальній сфері.

Присутнім було запропоновано обговорити критерії відбору та оцінки соціальних інновацій, доведення їх до стану соціальних проектів та технології їх впровадження. Окремим питанням розглянуто умови успішної швидкої реалізації соціальних інноваційних проектів.

Учасниками семінару було визначено основні проблеми впровадження соціальних інновацій: наявний опір змінам та обмеженість ресурсів. Це обумовило необхідність сформулювати практичні рекомендації щодо забезпечення ресурсних потреб соціальних проектів та технологій подолання опору інноваційним змінам.