Студенти університету долучилися до проєкту «Україна без сміття»

Напередодні Всеукраїнського тижня права Навчально-науковий інститут права та кібербезпеки ОДУВС, за ініціативою керівництва інституту, долучився до проєкту «Україна без сміття». Враховуючи важливість, значимість та актуальність питання для безпечної життєдіяльності, формування екологічної свідомості молоді та естетичної привабливості навчального закладу, на території навчальних корпусів розміщені контейнери для сортування сміття. Використовуючи європейський досвід, створено умови сортування сміття, придатного для повторного використання: папір, пластик, метал, скло та органічні відходи. Окремо пропонується проводити сортування батарейок – сміття, що містить хімічну загрозу ґрунту і є канцерогеном.

photo5388905774668950419У рамках заходу доцентом кафедри трудового, земельного та господарського права Іриною Григорецькою проведено просвітницьку лекцію-презентацію, присвячену питанням екологічної безпеки.

img_4850Студенти почули загрозливу статистику та спробували знайти власні відповіді на питання: «Для чого потрібно сортувати сміття?». Так, в Україні, за даними Мінрегіонбуду, щорічно викидають близько 10 млн тонн сміття, з яких лише 600 тисяч йде на вторинну переробку чи спалюється. Решта захоронюється на звалищах, яких, за офіційними даними, в Україні понад 6 тисяч. Вони займають 9 тисяч гектарів. Ще тисяча гектарів – несанкціоновані стихійні звалища.

Презентуючи захід, директор інституту Олександр Михайлов зазначив, що, вимагаючи від держави гарантій особистих прав, кожен громадянин повинен усвідомлювати свою роль у їх реалізації. Так, свідоме виконання Закону України “Про відходи” дозволить кожному з нас стати гарантом екологічної безпеки в окремому навчальному закладі, місті, а так, і в державі. Декан факультету №1 Поліна Балтаджи висловила сподівання, що даний проєкт є вкладом у формування культури і громадянської свідомості молоді.