РОБОЧИЙ ВІЗИТ ДО МІЖНАРОДНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ

З 25 по 29 червня на запрошення керівництва Institute of International Academic and Scientific Cooperation представники кафедри публічного управління та адміністрування Одеського державного університету внутрішніх справ кандидат юридичних наук, доцент Андрій Кубаєнко та кандидат юридичних наук Олена Крижановська здійснили робочий візит до Штаб-квартири ООН у Відні, де ознайомилися з практичними аспектами роботи організації та прослухали лекцію від офіцера ООН на тему: «Нелегальна міграція та торгівля людьми».

img_4331img_4373Наступною локацією в рамках робочого візиту стала зустріч з представниками штаб-квартири Організації з Безпеки та Співробітництва в Європі (ОБСЄ) з питань діяльності ОБСЄ в поліцейській області, яка є невід’ємною складовою зусиль Організації із запобігання конфліктам, регулювання криз і постконфліктного відновлення. У Секретаріаті ОБСЄ координаційним центром діяльності Організації в поліцейській області є Відділ стратегічних питань поліцейської діяльності Департаменту по транснаціональним загрозам. Його робота ведеться за двома основними напрямками:

img_4349sdr– розвиток і реформування поліцейської служби на основі принципів демократичної поліцейської діяльності з особливим акцентом на роботу з населенням і налагодження партнерських відносин між поліцією і громадськістю, ініціативи з підготовки кадрів і більш надійний захист постраждалих та осіб, які перебувають в уразливому становищі;

– нарощування потенціалу правоохоронних органів держав – учасниць ОБСЄ та її партнерів по співпраці, здатних ефективно протидіяти транснаціональній організованій злочинності, тероризму, торгівлі незаконними наркотиками, торгівлі людьми та кіберзлочинності.

Під час зустрічі також були розглянуті питання проходження стажування в підрозділах ОБСЄ та майбутньої роботи.

img_4406img-21d4dd601369dbf608e61ed27ae192ab-vНа завершення програми представники навчального закладу відвідали Представництво Європейської комісії у Відні, де взяли участь у брифінгу із експертами ЄК, під час якого обговорили питання, які стосуються реалізації Угоди про асоціацію з ЄС, співробітництва нашої країни з країнами союзу, а також хід реформ в Україні, зокрема реформи правоохоронних органів та забезпечення уніфікації українського законодавства з європейським.

Навчально-наукова частина зустрічей доповнювалася культурно-пізнавальною, що не випадково, оскільки Відень — центр туризму. В перший день стажування учасники відвідали Скарбницю Габсбургів, яка вражає своєю колекцією коштовностей та реліквій, які передавалися з покоління в покоління, де побачили на власні очі колиску сина Наполеона, найбільший смарагд у світі, єдину в світі восьмикутну корону, Чашу Грааля, яка дає безсмертя, славнозвісний Спис Долі…! Зі Списом Долі Карл Великий не програв жодної зі своїх 47-ми битв, його також прагнув отримати Гітлер під час Другої світової війни.

img_4410img-12b9adf7deab27fe63e5a2676820b783-vНезабутніми стали прогулянки «Легенди вишуканого Відня», під час яких учасники освітнього візиту пройшли по непротоптаному туристичному маршруті та побачили інший Відень – середньовічний, величний, надихаючий. Старий єврейський квартал; найдавніша церква Святого Рупрехта; будинок Моцарта і, звичайно-ж, «танцюючий годинник» – Анкерур, від якого кожну годину лунає дивний по звучанню передзвін.

Важливо, що зазначені просвітницькі заходи надають унікальну можливість для українських учених отримувати досвід у передових дослідженнях, працювати в міжнародних організаціях та проходити стажування як співробітники і брати участь у програмах розвитку кар’єри. Також це розширює доступ до проектів та освітніх програм, сприяє підвищенню ефективності наукових розробок і підготовки наукових працівників найвищої кваліфікації.

img_4490img_4348 img-b589a305ee51f5d48d1264dc0704754e-v

sdrcofimg-adc5800c0a36b515cf59dcd0104e532d-v