ПРАЦІВНИКИ ХЕРСОНСЬКОГО ФАКУЛЬТЕТУ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ЗАХОДАХ З НАГОДИ СВЯТКУВАННЯ ХРЕЩЕННЯ ГОСПОДНЬОГО

19 січня 2018 року науково-педагогічний склад Херсонського факультету взяв участь у заходах з нагоди святкування Хрещення Господнього, які в цей день урочисто проводяться по всій території України та масово відзначаються значною більшістю її громадян.

Водохрещення є передостаннім серед новорічних та різдвяних свят. За твердженням християн, у цей день вода у всіх водоймах набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні й духовні хвороби.

Цього дня у всіх містах і селах, де є церкви, святять воду. Віддавна в народі освячену на Водохреще воду вважають своєрідним спасінням від багатьох недуг. Її дають пити тяжкохворим, нею освячують храми, домівки, людей і тварин. Залишається загадкою той факт, що вода з Водохреща не псується, не має запаху і може зберігатися протягом року.

01-img_20180119_114154В м. Херсоні одним із осередків масового зимового купання традиційно є набережна річки Дніпро, де з самого ранку свята Водохреща у богослужінні та купанні брали участь багато жителів обласного центру незалежно від статі та вікових категорій − від дітей до людей похилого віку.

Не могли стояти осторонь традиційних народних заходів й представники науково-педагогічного складу Херсонського факультету, до участі у котрих організував заступник декана Олексій Соловей. Не дивлячись на низьку температуру січневих морозів, всі бажаючі із задоволенням занурювалися у прохолодну річку, відчуваючи справжню радість від тонізуючого впливу води та «позбавлення» від морального та фізичного тягаря прожитого минулого року.

Купання у крижаній воді передбачає дотримання людиною суворих заходів безпеки, вимагає хоча б мінімального попереднього загартування. Тож учасники заходу та інші присутні прискіпливо слідкували, щоб у когось не трапилося переохолодження організму, допомагали один одному з обтиранням тіла сухими рушниками, одяганням теплого одягу, підбадьорували тощо. А традиційне частування гарячим чаєм допомагало всім членам вузівського колективу швидко зігрітися і привести організм до нормального стану.

З піднесеним настроєм та новими силами науково-педагогічний склад повертався до навчального закладу, адже не за горами початок другого семестру і потрібно завчасно готуватися до занять, удосконалювати методичне забезпечення лекцій та семінарів, приводити у порядок матеріальну базу тощо.

Вітаємо колектив Одеського державного університету внутрішніх справ з Різдвяними святами, зичимо викладачам та всім працівникам нашого закладу вищої освіти міцного здоров’я і наснаги у науково-педагогічній діяльності.

Тарас Вайда, Херсонський факультет