[gtranslate]

Пізнавальна лекція серед курсантів факультету № 1

18 травня 1944 року в Криму силами НКВС розпочалася депортація кримських татар з Батьківщини. За офіційними даними було виселено 183 155 осіб, головним чином в Узбекистан; невеликі групи кримських татар було виселено в Казахстан, Таджикистан та Росію. Внаслідок депортації загинуло, за різними даними, від 15 до 46% кримських татар.

img_7813img_7819Згідно з постановою Верховної Ради України №792-VIII від 12.11.2015 року, депортація кримських татар 1944 року визнана геноцидом, а 18 травня відзначається День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

З метою збереження історичної пам’яті, громадянського виховання, національного примирення цього дня в навчальних закладах України проводяться заходи, присвячені вшануванню початку депортації кримських татар та представників інших народів з території Криму.

img_7816img_781718 травня 2018 року з інформацією про одну з найтрагічніших сторінок в історії кримськотатарського народу перед курсантами факультету № 1 ОДУВС виступив професор кафедри українознавства доктор історичних наук, доцент Віктор Савченко. Професор Савченко розповів про трагічні події, пов’язані з геноцидом кримськотатарського народу та інших національностей, згадав про історичні передумови виникнення цього конфлікту. Учасникам заходу було продемонстровано фільм «Хайтарма» — першу кримськотатарську повноформатну художню стрічку і першу художню картину про депортацію кримських татар.