ОБГОВОРЕННЯ ПИТАНЬ ПІДГОТОВКИ КАДРІВ ДЛЯ ПІДРОЗДІЛІВ ПРОТИДІЇ НАРКОЗЛОЧИННОСТІ В ХЕРСОНСЬКОМУ ФАКУЛЬТЕТІ ОДУВС

31 січня на базі ГУНП в Херсонській області за ініціативи керівництва Херсонського факультету Одеського державного університету внутрішніх справ відбувся «круглий стіл», під час якого обговорені питання взаємодії факультету та практичних підрозділів Національної поліції та МВС України при підготовці працівників для підрозділів протидії наркозлочинності. Одеський державний університет внутрішніх справ, відокремленим підрозділом якого є Херсонський факультет, визнано базовим для навчання, підготовки та підвищення кваліфікації таких поліцейських.

До участі в обговоренні проблемних питань, які виникають у зв’язку із спеціалізацією навчального закладу, долучилися, крім представників Херсонського факультету, заступники начальника ГУНП в Херсонській області полковник поліції Цап М.М. та підполковник поліції Прокудін О.С.,  керівник управління протидії наркозлочинності Херсонщини підполковник поліції Денисьєв А.Л. та директор Херсонського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС Сакал П.М.

З метою якісної підготовки кадрів для підрозділів протидії наркозлочинності НПУ нагальним є вирішення низки організаційних питань. Проректор університету – декан Херсонського факультету полковник поліції Берило О.Г. акцентував увагу присутніх на тих питаннях, які необхідно вирішувати спільно і науковцям, і викладачам, і оперативним працівникам. Насамперед, це стосується належної підготовки аудиторного фонду, створення спеціалізованих лабораторій, забезпечення необхідними засобами та технікою для проведення практичних занять тощо. Актуальним є питання двостороннього співробітництва. З однієї сторони – це залучення до навчального процесу спеціалістів-практиків: оперативників, криміналістів, медичних та соціальних фахівців. З іншої – стажування науково-педагогічних та педагогічних працівників університету в підрозділах Національної поліції, які проводять оперативну роботу з протидії наркозлочинності.

Це дозволить вести підготовку майбутніх поліцейських на максимально високому професійному рівні та створити якісний, високопрофесійний кадровий потенціал.

У ході діалогу обговорювалися питання забезпечення навчального процесу наглядово-демонстраційними засобами за спеціалізацією, а також належного зв’язку з державними та громадськими установами та організаціями, діяльність яких пов’язана із контролем легального обігу препаратів, що містять в собі наркоскладові компоненти, профілактикою наркозалежності осіб, пропагандою здорового способу життя.

За підсумками «круглого столу» було узгоджено та схвалено Меморандум щодо взаємодії Херсонського факультету ОДУВС, ГУНП в Херсонській області та Херсонського НДЕКЦ МВС України в ході реалізації освітньої діяльності Херсонського факультету з підготовки кадрів для підрозділів протидії наркозлочинності Національної поліції України.