Навчання населення з попередження ризиків від мін ...

23 квітня для курсантів трьох факультетів (ФПФПКП, ФПФППД, ФПФОДР) Одеського державного університету внутрішніх справ було проведено захід за темою: «Навчання населення з попередження ризиків від мін та вибухонебезпечних предметів».

Відповідний захід здійснювався в межах реалізації міжнародного спільного проєкту Mines Advisory Group та ГО «Асоціація саперів України» на тему: «Розбудова потенціалу в Україні, у тому числі нетехнічне обстеження територій та запобігання ризикам від вибухонебезпечних предметів» за фінансування Донора Міністерства закордонних справ Великої Британії.

Тренерами заходу виступили представники ГО «Асоціація саперів України»: Вібла Наталія, сертифікований інструктор з попередження ризиків від мін та вибухонебезпечних предметів і готовності та захисту у випадку конфлікту; Заболотний Владислав, сертифікований інструктор  з попередження ризиків від мін та вибухонебезпечних предметів і готовності та захисту у випадку конфлікту.

Експерти акцентували увагу на наступних питаннях:

- ідентифікація загрози (міни: протипіхотні та протитранспортні);

- різновиди загроз (боєприпаси, що вибухнули; залишені боєприпаси: підривники; міни-пастки; саморобні вибухові пристрої);

- вплив мін та вибухонебезпечних предметів (гуманітарний, економічний, соціально-психологічний, екологічний);

- ознаки небезпечних територій;

- попереджувальні знаки (офіційні та неофіційні).

Наприкінці заходу тренери розповіли про модель безпечної поведінки, правила безпеки під час подорожей, а також зазначили три золотих правила: «Не підходь!», «Не чіпай!», «Повідом у 101!».