Булінг – шляхи реагування

04 квітня професором кафедри адміністративного права та адміністративного процесу Одеського державного університету внутрішніх справ Олегом Коропатовим проведено бесіди з батьками учнів 10-х та 11-х класів одеської спеціалізованої школи № 17 з питань вступу на навчання до закладу вищої освіти системи МВС.

З присутніми проведена профілактична бесіда на тему: «Булінг – шляхи реагування». Представник вишу розповів присутнім про види булінгу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю, повідомив про адміністративну відповідальність та систему штрафів за цькування.

Слід зазначити, батьки були дуже вдячні за проведення такого заходу та підкреслили його важливість, адже це є корисним в першу чергу для їх дітей.

Довідково, за даними дослідження UNICEF за 2017 рік, 67% дітей в Україні стикалися з булінгом (були жертвою або свідком), а 40% постраждалих від цькування взагалі ні з ким не ділилися проблемою і не зверталися за допомогою. 25% – говорили про це не з дорослими (з другом чи братом/сестрою). З тих, хто мовчать – 40% соромляться про це говорити, а 22% вважають, що це нормальне явище.

За даними доповіді ВООЗ у 2016 році, Україна займає 9 місце серед 42 досліджуваних країн по відсотку жертв булінгу серед 15-річних (9% дівчат та 11% хлопців).