Бінарні заняття за участю представників КМЄС тривають

В Одеському державному університеті внутрішніх справ продовжується серія бінарних занять за участі Консультативної місії Європейського Союзу на тему: «Концепція запровадження в діяльності органів та підрозділів НПУ скандинавської моделі забезпечення публічної безпеки та порядку під час масових заходів».

????????????????????????????????????????????????????????????????????????Цього разу Магне Хвам, радник/тренер з питань громадської безпеки КМЄС, поділився досвідом забезпечення публічного порядку під час масового скупчення людей, а також налагодження комунікації з мітингувальниками з курсантами 305 взводу факультету № 2 та студентами 1-го курсу 4-ої групи правоохоронної діяльності.

Основне завдання застосування українською поліцією “скандинавської моделі” – не контроль, а взаємодія між поліцією та учасниками масових заходів.

Скандинавська модель охорони громадського порядку передбачає попередження насильства під час масових заходів (мітингів, спортивних заходів тощо) шляхом постійного спілкування з натовпом, ретельного планування та аналізу ризиків.

????????????????????????????????????????????????????????????????????????Головним принципом скандинавського підходу є так зване «сприяння», тобто роль поліції полягає в тому, щоб гарантувати захист прав учасників мирного зібрання, а не в обмеженні їхніх прав.

Звісно, новий підхід не змінить все за одну ніч і не зможе повністю усунути проблему насильства на масових зібраннях. Проте він може стати важливим кроком на шляху до повного оновлення методів поліцейської роботи в Україні, завдяки якому масові зібрання розглядатимуться як право людей, яке треба захищати, а не як загроза, якої треба боятися.

Сподіваємося, що застосування нової моделі охорони громадського порядку в Україні буде настільки ж успішним, як і в інших країнах, і що це допоможе зменшити прояви насильства під час масових заходів.

????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????