Бінарна лекція з оперативно-розшукової діяльності

1407 листопада в Херсонському факультеті Одеського державного університету внутрішніх справ на виконання вимог наказу МВС України від 06.06.2018 року № 479 «Про вдосконалення підготовки поліцейських у ЗВО МВС» та вимог доручення ОДУВС від 26.09.2017 № 75 «Про удосконалення практичної підготовки курсантів Херсонського факультету» доцентом кафедри професійних та спеціальних дисциплін кандидатом юридичних наук підполковником поліції Катериною Рубан було проведено бінарну лекцію для курсантів 4-го курсу з навчальної дисципліни «Оперативно-розшукова діяльність» за участі заступника начальника управління протидії наркозлочинності ГУНП у Херсонській області підполковника поліції Анатолія Сімонова на тему: «Виявлення, запобігання та розслідування незаконного виготовлення, зберігання, перевезення та збуту наркотиків (ст. 307)».

35Присутні з перших вуст мали можливість отримати достовірну інформацію про аналіз оперативної інформації та статистичних даних з протидії незаконному обігу наркотиків і припинення каналів їх постачання в Херсонській області. Окремо було приділено увагу розкриттю й розслідуванню злочинних діянь за ст. 307 КК України з огляду на їх особливості. Знання останніх необхідно для ефективного використання слідчими та оперативними працівниками наявних у їхньому розпорядженні засобів і методів, зокрема оперативно-розшукових.

Заняття проводилось у формі активного діалогу. Курсанти ставили запитання з найактуальніших аспектів щодо незаконного обігу наркотичних засобів та отримували вичерпні відповіді. Серед питань, які особливо цікавили майбутніх правоохоронців, були такі: виявлення та документування безконтактних способів збуту наркотиків, так званих «закладок»; можливості викриття причетності та притягнення до кримінальної відповідальності розповсюджувачів наркотиків через месенджерні схеми або соцмережі; найяскравіші приклади вдалих оперативних розробок та заходів і, навпаки, найбільш типові помилки в слідчо-оперативній практиці з протидії наркозлочинності Херсонщини.