ПРОФЕСІЙНА ОРІЄНТАЦІЯ ТРИВАЄ… У ХЕРСОНСЬКОМУ ФАКУЛЬТЕТІ ПРОВЕДЕНО ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ

26 травня 2018 року в Херсонському факультеті Одеського державного університету внутрішніх справ відбулися заходи чергового Дня відкритих дверей. Незважаючи на проведену напередодні в стінах факультету Всеукраїнську науково-практичну конференцію, а також відзначення по всій Україні в закладах середньої освіти 25 травня Свята останнього дзвоника, участь у якому брали цьогорічні випускники, на профорієнтаційні заходи до навчального закладу завітало більше двох десятків потенційних абітурієнтів з числа старшокласників ЗНЗ м. Херсона та області.

Представники навчально-методичного відділення факультету ознайомили присутніх з правилами та умовами вступу до ЗВО зі специфічними умовами навчання. Багато запитань, які були поставлені під час зустрічі, свідчать про зацікавленість цьогорічних одинадцятикласників та їх бажання навчатися в обраному навчальному закладі, здобувати престижну професію юриста чи правоохоронця.

Для учасників Дня відкритих дверей була проведена екскурсія навчальним закладом, метою якої було наочно продемонструвати матеріально-технічну базу Херсонського факультету, надати можливість абітурієнтам на власні очі побачити обладнані спальні та побутові приміщення гуртожитку, де проживають курсанти протягом першого року навчання, оцінити можливості спортивної зали та стрілецького тиру для фізичної, тактичної та вогневої підготовки правоохоронців.

Для цілеспрямованого вдосконалення самостійної фізичної підготовки абітурієнтів було охарактеризовано порядок оцінювання нормативів, які передбачені під час вступу на спеціальності «Право» та «Правоохоронна діяльність», а курсантами було продемонстровано правильність виконання вправ, які складають кандидати на навчання під час проведення конкурсу фізичних здібностей (перевірки рівня фізичної підготовки).

Наприкінці екскурсії в стрілецькому тирі присутні юнаки та дівчата мали можливість побачити справжню зброю, самостійно розібрати та зібрати масо-габаритний макет пістолета, деякі зі школярів, подолавши власний страх, навіть змогли відчути його потужність під час виконання пробних пострілів та запах справжнього пороху.

Не меншу зацікавленість проявили абітурієнти до відритого заняття з тактико-спеціальної підготовки, під час якого на стройовому плацу курсантами відпрацьовувались тактика дій під час перевірки в особи документів, навички надягання кайданок та застосування інших спецзасобів, а також порядок здійснення поверхневої перевірки. Безпосереднє спілкування з курсантами, під час якого старшокласники могли поставити запитання щодо умов навчання, справило на них значний емоційний вплив, доповнюючи інформацію з отриманих буклетів та розповідей керівників курсів й викладачів закладу.

Варто сказати, що науково-педагогічний склад факультету проводить систематичну профорієнтаційну роботу і в самих навчальних закладах чи зацікавлених організаціях за місцем їх дислокації  (школах, гімназіях, вищих професійних училищах, військових частинах, підрозділах ГУНП тощо),  і у віддалених районах Херсонської області.

Наступний День відкритих дверей буде проведено в останню суботу наступного  місяця. Науково-педагогічний склад буде радий бачити 30 червня цього року всіх випускників загальноосвітніх шкіл, училищ та коледжів, які виявлять бажання вступити до Херсонського факультету ОДУВС на різні форми навчання, а також відповісти на будь-які запитання щодо умов вступу та подальшого навчання.

Тарас Вайда, Херсонський факультет