1–3 червня 2017 року в Головному управлінні Національної поліції у Миколаївській області Луганським державним університетом внутрішніх справ ім. Е.О. Дідоренка було проведено засідання Всеукраїнського науково-практичного семінару «Методологічні проблеми теорії та практики оперативно-розшукової діяльності в сучасних умовах».

Метою семінару є об’єднання інтелектуальних зусиль науковців та практичних працівників правоохоронних органів України у питаннях протидії злочинам проти власності, особливо корисливо-насильницьких у сучасних умовах.

У науково-практичному семінарі взяли участь представники кафедри професійних та спеціальних дисциплін Херсонського факультету: завідувач кафедри кандидат юридичних наук, професор полковник поліції А.С. Беніцький (наукова доповідь «Преюдиціальне значення судових рішень у справах про злочини, які мають ознаки причетності»), професор кафедри кандидат технічних наук, доцент Р.В. Бараненко з курсантом 2-го курсу Херсонського факультету ОДУВС рядовим поліції Анастасією Березовською (наукова доповідь «До питання визначення криміналістичної характеристики відмивання доходів від кіберзлочинів»).

У роботі семінару брали участь працівники практичних підрозділів карного розшуку Головних управлінь Національної поліції всіх регіонів України, СБУ, прокуратури, науковці ВНЗ системи МВС України. Широке представництво було забезпечено у результаті тісної співпраці працівників науково-дослідної лабораторії з правових та організаційно-практичних проблем оперативно-розшукової діяльності Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка та Департаменту карного розшуку Національної поліції.

Учасники семінару обговорили актуальні питання протидії злочинам проти власності з боку підрозділів карного розшуку в умовах сьогодення. В своїх виступах М.В. Карчевський, Б.І. Бараненко, О.І. Богучарова, А.С. Беніцький та О.В. Бочковий торкнулися питань сучасної криміногенної ситуації в Україні, визначили проблемні питання та особливості розкриття кіберзлочинів, розбійних нападів, шахрайства, злочинів, які мають ознаки причетності, протидії організованій злочинності, розслідування кримінальних проваджень щодо злочинів корисливо-насильницької спрямованості тощо.

Учасники семінару мали можливість підвищити кваліфікацію, обмінятися практичним досвідом роботи та визначити проблемні питання з вищезазначеного напрямку та шляхи їх вирішення.

Жваве обговорення та конструктивні ідеї сприяли ефективній роботі семінару.