• Українська
  • English
×

День Соборності України є символом утвердження єдності народу

img_353522 січня Україна відзначає День Соборності, приурочений до Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося у 1919 році на Софійській площі в Києві.

img_3545З цієї нагоди, ректор Одеського державного університету внутрішніх справ генерал поліції третього рангу Іван Катеринчук разом з керівництвом міста та області, Військово-морських Сил, Збройних Сил України, представниками духівництва та громадськості, взяли участь в урочистому покладанні квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченка, img_3566що супроводжувалось виконанням гімну та збройовим салютом.

Нагадаємо, що об’єднанню України передувало підписання 22 січня 1918 року Четвертого універсалу Центральної Ради, яким Українську народну республіку проголошено суверенною і незалежною державою. Західноукраїнську Народну Республіку було проголошено у листопаді 1918 року.

Цього дня Державний Прапор України піднято на адміністративних будівлях підприємств, установ і організацій, а також на житлових будинках міста.

img_3570 img_3572 img_3574