Бінарна лекція серед студентів факультету № 4

????????????????????????????????????01 березня професором кафедри державно-правових дисциплін Одеського державного університету внутрішніх справ Оленою Мошак спільно з фахівцями Третього одеського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Валерією Цап та Кирилом Дювенжи було проведено бінарне лекційне заняття для студентів 2-го курсу факультету № 4 на тему «Конституційно-правовий статус Президента України».

????????????????????????????????????Під час заняття розглядалися роль та місце  Президента України в системі вищих органів державної влади, його функції та компетенція, а також конституційно-правові засади взаємовідносин глави Української держави з парламентом, виконавчими та судовими  органами. ????????????????????????????????????Було проаналізовано роль глави держави у законодавчому процесі та інших сферах життя суспільства, охарактеризовано зміст гарантій діяльності Президента України та його юридичної відповідальності.

????????????????????????????????????Запрошені лектори долучилися до розгляду порядку заміщення посади глави держави та характеристики законодавства про вибори Президента України. Так, начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Третього одеського місцевого центру з надання БВПД ????????????????????????????????????Валерія Цап детально зупинилася на особливостях нормативного регулювання виборчого процесу та юридичної відповідальності за порушення законодавства про вибори, а головний спеціаліст відділу представництва цього центру Кирило Дювенжи розповів про практику судового розгляду виборчих спорів та захисту порушених прав суб’єктів виборчого процесу.

Лектори відповіли на численні запитання студентів, зокрема, щодо забезпечення виборчих прав тимчасово переміщених осіб, змін виборчої адреси, законодавчого регулювання окремих стадій виборчого процесу тощо.