Ласкаво просимо до Одеського державного університету внутрішніх справ

Одеський державний університет внутрішніх справ був заснований 27 лютого 1922 року і має славетну багатолітню історію. За час свого існування навчальний заклад пройшов шлях від Одеської губернської школи підготовки молодших та старших міліціонерів до Одеського державного університету внутрішніх справ, який сьогодні є одним із провідних закладів вищої освіти системи МВС.

Головний корпус університету знаходиться у історичному центрі міста Одеси по вулиці Успенській, 1 у будівлі колишньої Одеської 3-ї чоловічої гімназії.

Будинок побудований у неороманському стилі у 1874-1880 роках за проєктом архітекторів В.Ф. Маасу і Д.Є. Мазірова (племінника художника Івана Айвазовського). Будівля належить до пам’яток історії та архітектури.

3-тя чоловіча гімназія була створена у 1874 році з Одеської 1-ої прогімназії, заснованої в 1871 році. Основних класів в гімназії було 8, і один підготовчий, учнів – 334.

Свою педагогічну спрямованість ця будівля зберегла і в наступні роки.

У 1938-1941 році тут розмістилася Одеська артилерійська спецшкола №16, про що свідчить меморіальна дошка, встановлена на будівлі.

У перші повоєнні роки працює архітектурно-художнє училище, а в середині минулого століття архітектурне профтехучилище.

На початку вісімдесятих років потреба органів внутрішніх справ в кадрах почала випереджати реальні можливості вже існуючої на той час Одеської спеціальної середньої школи міліції у випуску спеціалістів, гостро постало питання розширення площ, полігонів, суттєвого покращення побуту курсантів.

Тож у 1982 році місцева влада передала школі приміщення по вулиці Чичеріна, 1 (нині – вул. Успенська, 1).

На кінець 1989 року, коли приміщення було повністю відремонтовано, школа отримала корпус, в якому передбачалось зосередити весь навчальний процес.

У 1992 році школу було реорганізовано в Одеське училище міліції МВС України, на базі якого у 1994 році створено Одеський інститут внутрішніх справ МВС України.

22 лютого 2008 року постановою № 77 Кабінету Міністрів України та наказом МВС України № 113 від 17 березня 2008 року створено Одеський державний університет внутрішніх справ.

 

 

Більше інформації про вступ до вишу