• Українська
  • English
×

В ОДУВС започатковано нову рубрику під назвою «Обличчя університету»

Одеський державний університет внутрішніх справ – це професійний рівень науково-педагогічних кадрів та якісна підготовка майбутніх правоохоронців, це дружній та працьовитий колектив, перемоги та досягнення якого формують обличчя нашого закладу вищої освіти.

Тож, ми вирішили започаткувати нову цікаву та пізнавальну рубрику «Обличчя університету», в якій ми розповідатимемо про працівників та вихованців вишу, якими пишається ОДУВС.

Сьогодні ми поспілкувалися із завідувачем кафедри цивільно-правових дисциплін кандидатом юридичних наук, доцентом полковником поліції Віктором Маковієм, яким активно проводяться заходи зі сприяння розвитку професійних навичок здобувачів вищої освіти ОДУВС, залучення їх до наукової роботи та здійснення напрацювань відповідних умінь за фахом юриста. Але поговорили не про наукові досягнення, а про життєві принципи, захоплення та пріоритети.

– Яку професію Ви хотіли мати в дитинстві?

– За мірою дорослішання мій вибір змінювався. Спочатку, як усі хлопчики, я мріяв стати космонавтом, потім – правоохоронцем або військовим. При цьому весь час мені хотілося займатись справою, яка була б найскладніша. Зокрема, під час навчання в школі пріоритетом у мене користувалися точні й суміжні з ними предмети, як-то математика, фізика, хімія, що пов’язано було саме з їх складністю для засвоєння. В другій половині навчання я активно почав займатись спортом, що повинно було стати передумовою до обрання вказаних професій.

– Чому Ви обрали саме професію правоохоронця?

– По-перше, завжди хотілося справедливості, порядності та чесності в людських взаєминах. По-друге, мені дуже подобалось займатись тлумаченням різних логічних висловлювань, зокрема правил поведінки, які відображені в правових нормах. По-третє, на моє переконання, соціальна функція держави полягає в захисті слабшого за допомогою різних засобів, серед яких правоохоронні органи є пріоритетними. Ну, й нарешті, особовий склад правоохоронних органів являє собою культурне надбання суспільства, а тому, трансформувавши людей, які там працюють згідно з вимогами сучасності, виникають передумови для відповідних змін і в суспільстві. Прикладом останнього є реформування в країнах в історичній ретроспективі, зокрема й у нашій державі.

– Яка Ваша улюблена книжка, і чому Ви б порадили її іншим читачам?

– Джек Лондон «Білий клик» та Артур Конан Дойль «Собака Баскервілів». Безумовно, обидві книжки є надбанням світової класики, і їх можна рекомендувати на будь-якому етапі становлення особистості й будь-якого віку. При тому, що рядки першої поєднують людину з природою, закладаючи підвалини для формування низки рис характеру, які мають бути витребуваними як у сучасні часи, так і в минулому, де відображена сутність вислову іншого відомого письменника Антуана де Сент-Екзюпері «Мы в ответе за тех, кого приручили». З приводу другої – то в стилі Артура Конан Дойля твір пронизаний логічними зв’язками, де простежується як передумова, так і наслідок, а також гострота почуттів у пошуку правильного вирішення життєвого казусу.

 – Яке у Вас хобі?

– Люблю займатись завданнями з цікавої математики, логікою з власними дітьми. Як зазначав вище, точні науки мені подобались завжди, тому мені до вподоби був вислів Михайла Васильовича Ломоносова «Математику уже затем учить надо, что она ум в порядок приводит». Через це з дитинства мені подобалось додатково займатись математикою, фізикою в межах відповідних гуртків, факультативів. Дане заняття й не покинув з часом, коли більше часу віддавав виконанню професійних обов’язків, але в межах організації власного дозвілля, зокрема займаючись з власними дітьми. При цьому мені подобаються завдання цікавої математики різних вікових категорій і часів їх створення.

– Яким власним досягненням Ви найбільше пишаєтесь?

– По-перше, сім’єю, у мене – три сини. По-друге, результатами у навчанні, оскільки я свого часу закінчив школу з медаллю та три заклади вищої освіти з відзнакою. По-третє, власними творчими здобутками, що відобразились у написанні більше 200 наукових та навчальних праць, занятті мною безпосередньо, моїми курсантами, студентами, очолюваним колективом кафедри гідних місць на конкурсах та змаганнях професійного спрямування. По-четверте, взаєморозумінням та авторитетом, який маю у здобувачів освіти, що особливо приємно за наслідками їх відгуків вже після закінчення навчального закладу.

– Що Ви вкладаєте у поняття «успіх»?

– Це почуття щастя та повного задоволення, яке людина відчуває, коли досягне суспільно-корисного результату в будь-якій діяльності. Саме тому він може бути як локальним, так і глобальним. Глобальний успіх є наслідком сукупності локальних. З урахуванням викладеного в попередній відповіді, то можна сказати, що я доволі успішна людина, бо потрібен сім’ї, суспільству, державі.

– Які поради Ви дасте нашим курсантам та студентам, аби досягти успіху в житті?

– Молодому поколінню хочеться побажати нескінченної множини прагнень, які в переважній більшості мають ознаменуватися успішними результатами на користь суспільства та власної родини. Нашим курсантам і студентам у площині останнього хотілося б побажати відданості, чесності та порядності в здійсненні компетенції юриста задля формування в Україні громадянського суспільства.

Перейти до вмісту