• Українська
  • English
×

Європейський день боротьби із торгівлею людьми

18 жовтня – Європейський день боротьби із торгівлею людьми, який був започаткований в 2007 році Європейським Парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми, небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні.

Факт його відзначення є нагадуванням про актуальність проблеми торгівлі людьми, а також необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, ведення превентивної роботи, переслідування злочинців, надання допомоги постраждалим тощо.

Україна в вересні 2010 року ратифікувала Конвенцію Ради Європи про заходи по боротьбі із торгівлею людьми, підтвердивши тим самим готовність до впровадження міжнародних стандартів в цій сфері. 20 вересня 2011 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про протидію торгівлі людьми», в якому визначено основні напрями реалізації державної політики, спрямованої на протидію торгівлі людьми; механізм запобігання торгівлі людьми, боротьби з нею, надання допомоги та захисту постраждалим особам тощо.

Торгівля людьми є одним із найнебезпечніших злочинів, який має комплекс причин, зокрема економічні, соціальні, психологічні тощо, які в умовах АТО надзвичайно загострюються. По всьому світові мільйони чоловіків, жінок і дітей знаходяться цієї миті в ситуації торгівлі людьми. За різними оцінками – від 27 до більше ніж 40 мільйонів осіб. Кожні 30 секунд ще одна людина потрапляє до рабства, вдається врятувати лише 1-2% постраждалих осіб, а засудити лише 1 із 100 000 трафікерів. В Україні за роки незалежності більше 160 тис. людей постраждало від торгівлі людьми. Серед усіх форм експлуатації найбільш поширеними в Україні є трудова та сексуальна експлуатація.

Тож й досі проблема торгівлі людьми є надзвичайно актуальною та потребує пошуку сучасних ефективних шляхів її вирішення. Небайдужість громадськості до цього явища – запорука успішної боротьби з цією проблемою.

Центр гендерної освіти Одеського державного університету внутрішніх справ також не залишається осторонь та оголошує набір учасників (курсантів та студентів) тренінгового курсу, присвяченого питанням протидії торгівлі людьми. Під час навчання Ви дізнаєтесь про соціально-психологічні особливості профілактики торгівлі людьми та правові й організаційні засади її протидії, дізнаєтесь в яких формах проявляється торгівля людьми та яким чином і де злочинці знаходять майбутніх постраждалих; матимете нагоду поспілкуватись з представниками Національної поліції та громадських організацій, які безпосередньо протидіють торгівлі людьми, переглянете цікаві та актуальні відеоматеріали та почуєте історії людей, яким вдалось врятуватись із експлуатації. Заняття проходитимуть на базі ОДУВС в цікавій формі та невимушеній атмосфері.

Заявки на участь у тренінговому курсі слід відправляти на адресу apapoduvs@ukr.net. В листі з назвою «Ні торгівлі людьми» слід вказати особисті дані (П.І.Б., факультет та курс навчання). За більш детальною інформацією слід звертатись на кафедру адміністративного права та адміністративного процесу.

Учасники, які успішно закінчать навчання, матимуть можливість отримати сертифікати та впроваджувати отримані знання й навики під час громадської та просвітницько-інформаційної діяльності.

Використайте шанс приєднатись до європейської спільноти у напрямі вирішення глобальної проблеми торгівлі людьми!

Людина – не товар! Цінність людського життя – не предмет торгівлі!

Перейти до вмісту