• Українська
  • English
×

Всеукраїнська наукова конференція в ОДУВС

20 квітня 2018 року в Одеському державному університеті внутрішніх справ відбулася  VІІ Всеукраїнська наукова конференція «Революції в Україні ХХ-ХХІ століття: співзвуччя епох. Злочини тоталітарного режиму в 30-х роках ХХ століття», присвячена вшануванню пам’яті жертв трагічних подій, які отримали історичну назву «Великий терор 1937-1938 рр.».

Участь у конференції взяли провідні науковці з 9 міст та 3 країн, докторанти, аспіранти. З 25 учасників конференції 9 – доктори наук.

Робота конференції була організована у рамках таких секцій:

– Революційний злам в Україні в 1917 р. – початок формування модерної української державності.

– Репресії сталінського режиму у 1930-х рр. – злочин проти народів та знищення здобутків української революції.

– Репресована культура: українська культура в утисках тоталітаризму.

Пошук істини можливий лише через дискусію та діалог, введення нових історичних документів, переосмислення доленосних подій. Доба «великого терору» – кривава кампанія масових репресій проти українців, що була розгорнута у 1937–1938 рр. використовувалася для залякування населення, глобальних змін національної та соціальної структури суспільства. Наслідками терору стало знищення політичної, наукової, мистецької еліти, денаціоналізація, встановлення тоталітарної диктатури, страху та недовіри. У 2015 р. Україна засудила злочини комуністичного тоталітарного режиму Законом «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганд їхньої символіки».

За підсумками роботи наукової конференції прийнято рекомендації та буде опубліковано збірку тез, у якій будуть висвітлені результати наукових досліджень учасників заходу.

Перейти до вмісту