• Українська
  • English
×

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДРУЖБИ

Ідея запровадження Свята Всесвітнього Дня Дружби виникла у 1958 році й належить доктору Артеміо Брачіо. Святкування запропоновано під час вечері з друзями в Пуерто Пінаско, Парагвай.

23Дружба є найважливішим елементом як взаєморозуміння, так і гарних, добросусідських відносин. Ми, люди, всі такі різні, у нас можуть бути зовсім своєрідні погляди на одні й ті ж речі, різна культура, різні підходи у вирішенні тих чи інших питань, але, не маючи дружби між собою, ми починаємо наражати на небезпеку не тільки оточуючих нас людей, але й самих себе. В ході проведення Міжнародного десятиліття культури миру та ненасильства в інтересах всієї планети під егідою ООН, яке охопило період з 2001-го по 2010-й рік, цей факт став на стільки очевидний, що на своїй 65-й сесії, що відбулася 27-го квітня 2011-го року, в резолюції № 65/275 Генеральна асамблея ООН заснувала нове свято, безпосередньо присвячене цій темі.

45Незважаючи на те, що це здавалося б молоде свято в міжнародному календарі, воно має свою неповторну історію. Спочатку подібну календарну подію як «День дружби», за даними проекту DilovaMova.com, було запропоновано ще в 1920-х роках. Це зробила Американська Національна Асоціація вітальних листівок, і така пропозиція мала дуже характерний комерційний підтекст. Популяризації цієї ідеї сприяв Джойс Холл, засновник Hallmark Cards (1930). Було запропоновано відзначати цей День 2-го серпня. Причиною саме цієї дати послужило бажання кілька розбавити тривалий час між святами у своєму національному календарі. К 1940-м рокам інтерес до подібного свята з боку Нового світу помітно зменшився, зате аналогічні ініціативи були підтримані в деяких країнах Азії, де були прийняті навіть на офіційному рівні. Нагадаємо, що в епоху новітньої історії темі «Дружби» приділяється значна увага. 67Прикладом є вже знайомий всім «Міжнародний день друзів», який відзначається у всьому світі 9-го червня. Існує також і неофіційний «День завоювання друзів», що святкується 24-го листопада. Ідея Всесвітнього Дня Дружби, незалежно від раси, культури, кольору шкіри чи віросповідання, вперше була запропонована 20-го липня 1958-го року доктором Артеміо Брачіо під час вечері з друзями в Пуерто Пінаско, Парагвай. Так було створено міжнародний рух «World Friendship Crusade».

На даний момент з повною відповідальністю і повагою ми можемо стверджувати, що дружба дійсно не має меж. Ці унікальні людські взаємини виступають справжнім двигуном толерантності, зміцнення життєствердних ідей, обміну культурних традицій і досягнень в ім’я миру та розвитку.

У цей День ми приєднуємося до привітань на адресу всіх наших друзів! Бажаємо Вам радості й міцної дружби!

З Міжнародним днем дружби Вас і Ваших друзів!

Перейти до вмісту