• Українська
  • English
×

Вітаємо з Міжнародним днем рідної мови!

Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності.

Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато з того, чим може пишатися народ.

Відомо, що з 6 000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, тому ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи. Окрім того, організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.

Щорічне відзначення цього дня використовується для скерування уваги на меншини з менш аніж 10 тисяч осіб, які активно розмовляють рідною мовою. Часто ці мови не передаються наступному поколінню і потрапляють у забуття, а багато мов, котрими розмовляють менше 100 осіб, взагалі не задокументовані.

Міжнародний день рідної мови відзначає кожна культурна людина, яка усвідомлює, що мова є безцінним надбанням людства. У кожного народу є своя мова, вона для нього найрідніша і найдорожча.

Тож, ми вітаємо з Міжнародним днем рідної мови, бажаємо ніколи не забувати її, розвивати, а найголовніше – пишатись, що ми маємо змогу розмовляти однією з найкрасивіших мов світу! Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь!

Перейти до вмісту