• Українська
  • English
×

Відвідування курсантами ОДУВС Одеського обласного бюро судово-медичної експертизи

27 березня 2018 року курсанти 1-го курсу факультету № 2 Одеського державного університету внутрішніх справ у супроводі фахівця факультету № 2 лейтенанта поліції Миколи Твердохліба та куратора 105-го навчального взводу професора кафедри адміністративного права та адміністративного процесу кандидата юридичних наук, доцента Сергія Баранова відвідали Комунальну установу «Одеське обласне бюро судово-медичної експертизи».

Слід зазначити, що патологоанатомічний музей, який відвідали курсанти, це один з найстаріших професійних музеїв України, створений ще у 1902 році. В музеї експонуються вроджені вади та аномалії розвитку людини. Музей налічує понад 3 тисячі унікальних експонатів з багаторічною історією.

Екскурсію розпочав доцент кафедри судової медицини Одеського національного медичного університету кандидат медичних наук, доцент Леонід Чеканов, який звернув увагу курсантів на картину «Смерть Цезаря» та висвітлив цікавий історичний факт започаткування розвитку медичної експертизи. Так, під час розтину Цезаря виявилося, що лише одне поранення з 23 нанесених римському імператору спричинило смерть. Саме з тих пір медичні експерти розпочали дізнаватись про ймовірні причини смерті не тільки за зовнішніми, а й за внутрішніми ознаками.

Далі Леонід Чеканов розповів курсантам вишу про історію створення музею, його експонати, особливі випадки з медичної практики та судово-медичні експертизи, які проводяться Одеським обласним бюро СМЕ.

Неабиякою корисною видалась зустріч для курсантів університету, адже вони ознайомилися з багатьма музейними експонатами та отримали нові знання, які будуть корисні в подальшій роботі.

Перейти до вмісту