• Українська
  • English
×

Відкриття Міжнародних військових навчань “Сі Бриз – 2018”

1531129228-7068У церемонії відкриття українсько-американських навчань «Сі Бриз – 2018» взяв участь перший проректор Одеського державного університету внутрішніх справ полковник поліції Сергій Албул.

Урочистий захід пройшов у Будинку Прийомів Одеської обласної ради, де були присутні командувач військово-морських сил Збройних сил України, віце-адмірал Ігор Воронченко, керівники навчання від української й американської сторін: контр-адмірал Олексій Неїжпапа та капітан 1 рангу Метью Леман, керівництво міської ради та облдержадміністрації, а також безпосередньо учасники маневрів.

1531129228-2917Слід відмітити, що Україну на «Сі Бриз-2018» представлятимуть близько трьох десятків кораблів, катерів, авіаційна техніка та близько півтори тисячі військовослужбовців. Навчання проводитимуться в Одеській і Миколаївській областях, а також у північно-західній частині Чорного моря.

Окрім американських підрозділів, у маневрах братимуть участь кораблі й підрозділи Болгарії, Великої Британії, Греції, Грузії, Данії, Естонії, Канади, Литви, Молдови, Норвегії, Румунії, Польщі, Туреччини та Швеції.

photo_2018-07-08_18-34-32-3-1Особливістю навчань «Сі Бриз-2018» буде те, що управління силами морського, повітряного й наземного компонентів багатонаціональним морським штабом буде вестися безпосередньо з моря.  Керуватимуть маневрами з американського штабного корабля USS Mount Whitney.

Міжнародні військові навчання проводяться в Україні, починаючи з 1997-го року, відповідно до «Меморандуму про взаєморозуміння та співробітництво з питань оборони та військових відносин» між Міноборони США та Міноборони України від 1993-го року. Співорганізаторами навчань виступають Україна та США. Під час навчань відпрацьовують співпрацю армій країн чорноморського регіону, й участь у маневрах беруть як армії країн членів НАТО, так і ті, хто не входить в альянс.

Перейти до вмісту