• Українська
  • English
×

Відкрите лекційне заняття з навчальної дисципліни «Судова медицина та психіатрія»

27 березня 2018 року доцентом кафедри криміналістики, судової медицини та психіатрії кандидатом юридичних наук, доцентом Миколою Янковим було проведено відкрите лекційне заняття з навчальної дисципліни «Судова медицина та психіатрія» на тему: «Поняття, предмет і завдання судової медицини. Правові, процесуальні та організаційні основи судово-медичної експертизи» для курсантів І курсу факультету № 2.

Основною метою лекції було надання систематизованих основ наукових знань із судової медицини, формування теоретичного підґрунтя для подальшого засвоєння навчального матеріалу на семінарських заняттях. Під час заняття лектором із використанням мультимедійного супроводження була сконцентрована увага курсантів на найбільш складних і проблемних питаннях теми.

Курсанти мали можливість переконатися, що виникнення і становлення судової медицини історично обумовлено потребами правової науки, судочинства і державного управління, адже з виникненням і формуванням державності, розвитком правових відносин, до численних судових процесів для вирішення спеціальних питань залучали відповідних обізнаних осіб, більшість з яких були лікарі.

На прикладі історичних подій, пов’язаних зі смертю Юлія Цезаря, лектором продемонстровано важливість означеної навчальної дисципліни у становленні майбутніх правоохоронців, адже в той далекий 44 рік до нашої ери ніхто зі змовників не хотів ставати основним вбивцею Юлія Цезаря, тому вони домовились, що кожен нанесе імператору хоча б один удар. Загалом Юлію Цезарю було нанесено 23 удари і лише один із них виявився смертельним. Власне, це і послужило початком проведення судово-медичних досліджень. Встановлення причини смерті та інші аналогічні і їм подібні питання медичного характеру виникають у правоохоронців щоденно тисячі років поспіль.

Для подальшого ефективного застосування в правоохоронній діяльності знань із судової медицини, було розглянуто організацію і структуру судово-медичної служби України. На прикладі обласних бюро судово-медичної експертизи, куди майбутні правоохоронці будуть звертатися з професійних питань практично з перших днів самостійної роботи, було розглянуто спектр досліджень, які проводять відповідні відділи і відділення. Особлива увага була приділена об’єктам судово-медичної експертизи, які можуть бути направлені на дослідження, адже знання об’єктів СМЕ допоможе більш ефективно працювати на місці вчинення кримінального правопорушення, виявляти і направляти на судово-медичне дослідження не все, що «попаде під руку», а лише належні носії інформації медичного характеру.

Перейти до вмісту