• Українська
  • English
×

В університеті вшанували учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС

14 грудня 2016 року в Одеському державному університеті внутрішніх справ відбулись заходи, присвячені Дню вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

img_5447img_5459З привітальним словом до ветеранів, колег та курсантів звернувся проректор університету полковник поліції Олександр Поліщук, який зазначив, що з 2006 року згідно Указу Президента України щорічно 14 грудня ми вшановуємо учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Минуло 30 років від дня великого, незгасаючого лиха – Чорнобильської катастрофи, яка одразу набула глобального характеру. Чорнобиль залишив незагоєну рану на землі України та в серці її народу.

img_5458img_5456«Ми низько вклоняємося усім ліквідаторам аварії на ЧАЕС, які 30 років тому, працювали в 30-кілометровій зоні радіаційного лиха, аби якомога швидше ліквідувати наслідки трагедії, обмежити біду, тим, хто зупинив розбурхану стихію некерованої ядерної реакції та зробив вагомий внесок у справу подолання наслідків Чорнобильської катастрофи. І ці люди – справжні герої, які на все життя стали нам рідними та близькими. А ті, хто відійшов у вічність, назавжди залишаються у наших серцях», – додав Олександр Поліщук.

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто врятував світ від техногенної катастрофи.

img_5469img_5452Також у цей день від імені Вченої ради, колективу Одеського державного університету внутрішніх справ медалями «В пам’ять про ліквідацію наслідків аварії на ЧАЕС» були нагороджені доцент кафедри державно-правових дисциплін кандидат юридичних наук, доцент полковник міліції у відставці Світлана Афанасенко та ветеран університету полковник міліції в запасі Костянтин Понеділко.

Далі увазі присутніх був представлений документальний фільм Української Асоціації «Чорнобиль» органів та військ МВС «Чорнобиль – наш довічний біль», який навіяв болючі спогади про катастрофу та її наслідки.

Отже, вдячно вклонимося живим та згадаємо тих, хто не дожив до цього дня, адже подвиг ліквідаторів – вічний!

Перейти до вмісту