• Українська
  • English
×

В ОДУВС відсвяткували Всесвітній день вишиванки

З метою збереження українських цінностей сьогодні, 17 травня, працівники та студенти Одеського державного університету внутрішніх справ приєдналися до святкування Всесвітнього дня вишиванки.

????????????????????????????????????У національному вбранні прийшла чимала кількість представників науково-педагогічного складу та вихованців університету, на кожному майоріла різнобарвними візерунками українська вишивка, що створило піднесену та радісну атмосферу свята.

Цей день продемонстрував, що кожен із нас відчуває себе справжнім українцем та налаштований на збереження культури, звичаїв й традицій свого народу.

????????????????????????????????????????????????????????????????????????Всесвітній день вишиванки – свято національної та духовної єдності, адже об’єднує українців незалежно від країни, місця проживання, мови, якою вони спілкуються, віросповідання чи політичних поглядів. Традиційно день національного одягу в Україні проводиться в третій четвер травня, вся Україна вшановує національний вишитий одяг. Вишивка вважається оберегом української оселі, прикрашає і оберігає кожного українця, котрий носить вишиванку.

????????????????????????????????????????????????????????????????????????Історія народної вишивки в Україні йде коренями в сиву глибину століть. Популярність і мода на вишиванки пояснюється її красою і символічністю, а свято вишиванки передає національну єдність і дух патріотизму. Для українських дівчат вишиванка завжди була не лише красивим предметом гардеробу, а й оберегом.

Тож, вітаємо усіх зі Всесвітнім днем вишиванки та бажаємо позитивних емоцій, піднесеного настрою з нагоди відзначення свята, відчуття гордості за приналежність до української нації!

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????????????????????????????????????????dsc_0481dsc_0520

 

Перейти до вмісту