• Українська
  • English
×

В ОДУВС відбулось міжкафедральне відкрите засідання наукових гуртків у форматі Філософської кав’ярні

26 травня 2017 року в Одеському державному університеті внутрішніх справ відбулось міжкафедральне відкрите засідання наукового курсантсько-студентського гуртка кафедри філософії та соціально-гуманітарних дисциплін «Соціальні та морально-етичні засади правоохоронної діяльності» та гуртка кафедри державно-правових дисциплін «Правознавець».

Цього разу в гості до гуртківців завітав радник представництва Міністерства закордонних справ України в Одесі Георгій Закраявський.

Засідання проходило у форматі Філософської кав’ярні, де темою дискусії було обрано «Євроінтеграція України: вибір, здобутки, перспективи».

На початку заходу завідувач кафедри філософії та соціально-гуманітарних дисциплін доктор філософських наук, професор Оксана Надибська привітала усіх присутніх та зазначила, що Європейська інтеграція для України стала не лише пріоритетом зовнішньої політики, а й рушійною силою внутрішніх перетворень і реформ, можна сказати, частиною національної ідеї.

На сьогодні переважна більшість політичних сил та пересічних громадян не бачать альтернативи демократії, ринковій економіці, наближення до європейських стандартів та впровадження їх у всі сфери суспільного життя.

Говорячи про європейський вибір, необхідно зазначити, що його основою є історичний шлях, ментальність нашого народу, прагнення бачити свою державу невід’ємною складовою єдиної Європи. Для України такий курс є життєвою необхідністю, прагненням досягти високих стандартів добробуту громадян, побудови громадянського суспільства, правової держави та соціально орієнтованої економіки.

При цьому варто наголосити, що європейська інтеграція і навіть вступ до Європейського Союзу не є одноманітним політичним актом. Це тривалий процес, який вимагає мобілізації усього суспільства й кардинальної зміни свідомості.

«А тому першочерговим завданням на сьогодні є не обговорення дати вступу, а концентрація зусиль на успішній адаптації національного законодавства, послідовному здійсненні демократичних і ринкових перетворень у нашій державі. І потрібно зазначити, що певні здобутки на цьому шляху вже є», – додала Оксана Надибська.

Далі гуртківці почули цікаву доповідь від фахівця-міжнародника, а також відповіді на поставлені питання.

Згідно тематики засідання основними дискусійними платформами заходу були наступні: «Безвіз – впевнено крокуємо до європейської спільноти», «Адаптація національного законодавства до законодавства ЄС», «Українське суспільство та сучасні європейські цінності».

Курсанти та студенти дізналися про основні етапи євроінтеграції України, переваги від отримання безвізового режиму, подальші перспективи інтеграції України до європейської спільноти тощо.

Гуртківці та представник МЗС залишилися задоволеними спілкуванням та визнали ефективність подібних зустрічей.

Перейти до вмісту