• Українська
  • English
×

В університеті проведено круглий стіл до Дня Героїв Небесної Сотні

20 лютого 2018 року на виконання Указу Президента України «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» кафедрою українознавства Одеського державного університету внутрішніх справ було проведено студентсько-курсантський круглий стіл «Значення Революції гідності для формування української державності і нації».

Сама тема Круглого столу спонукала до масштабного осмислення тих явищ і подій, які зробили можливим увесь тисячолітній рух українців до власної державності, до власної незалежності, до самоусвідомлення духовно-інтелектуальної ідентичності. Рух до самих себе. Революція Гідності є вагомим етапом цього, підготованого тисячоліттями, самозростання української нації. Великий український поет Василь Симоненко, душею відчуваючи вічний сенс буття України, в середині ХХ століття, не злякавшись тиску тоталітарної диктатури, мав мужність мовити: «Народ мій є. Народ мій завжди буде. Ніхто не перекреслить мій народ!».

Обшир тем та ідей Круглого столу був великим і справді українознавчим. Від суто філологічних, мовознавчих, літературознавчих дисциплін до спеціальностей філософських, історичних, історіософських. Курсанти і студенти власними очима побачили  й осмислили складні процеси новітнього творення українського громадянського суспільства і державності доби Революції Гідності.

На засіданні круглого столу були представлені доповіді на теми: «Революція гідності: як все починалося», «Причини революції 2013-2014 рр.», «Події на Євромайдані та їх наслідки», «Події 18-22 лютого – пік Революції гідності», «Українські літератори про події Революції гідності», «Небесна сотня у боротьбі за незалежність», «Євромайдан та євроінтеграція» та інші.

Найкращі доповідачі були нагороджені почесними грамотами.

Перейти до вмісту