• Українська
  • English
×

Бібліографічний огляд творів Ернеста Гемінґвея

15 вересня 2017 року в загальній бібліотеці Одеського державного університету внутрішніх справ проведено захід, присвячений 65-річчю книги Ернеста Гемінґвея «Старик и море».

img_2548Історія створення повісті «Старик и море» бере свій початок 1936 року, коли Гемінґвей опублікував у часописі «Есквайр» нарис про дійсний випадок у Гольфстрімі.

img_2540У 1950 році Гемінґвей розпочав художню розробку давно знайденого сюжету, він мріяв написати об’ємний роман про життя рибальського селища, про долі його мешканців. Проте автор знайшов інший шлях відтворити цей усесвіт рибальського життя: багато чого опустив у підтекст, створивши стислу, глибоку філософську притчу про людину й море. У 1952 році повість «Старик и море» була надрукована в журналі «Лайф».

img_2545«Старик и море» повернула Гемінґвею літературну репутацію і привела до перегляду всієї його творчості. Повість з самого початку стала дуже популярною і повернула в багатьох читачів впевненість у здібностях Гемінґвея як письменника.

У 1953 році за свою повість Ернест Гемінґвей отримав Пулітцерівську премію, а в 1954 році — Нобелівську премію з літератури.

В рамках заходу також проведено бібліографічний огляд творів письменника, які є в бібліотеці університету.

Перейти до вмісту