• Українська
  • English
×

Участь завідувача кафедри кримінального процесу ОДУВС у методологічній школі з прав людини

13 – 16 липня під патронатом ОБСЄ пройшла методологічна школа «Викладання Європейської Конвенції з прав людини та практики Європейського суду з прав людини». Захід відбувався у заміському готельному комплексі «Джинтама-Бриз» (Київська область). Учасниками школи стали 30 викладачів з вишів України, які премогли у конкурсі мотиваційних есе серед 136 поданих заявок. До участі у школі була відібрана і завідувач кафедри кримінального процесу Одеського державного університету внутрішніх справ кандидат юридичних наук Ганна Тетерятник.

56Перші два дні школи були присвячені методиці викладання для дорослих. Тренінг проводив експерт з верховенства права та методики викладання у Міжнародній організації з права для розвитку, Міжнародній організації права інтелектуальної власності, Світовому банку, ООН, Експерт Координатора проектів ОБСЄ в Україні Джуліо Дзанетті. Тренер з неймовірною харизмою, знаннями та досвідом розповів та провів вправи щодо розробки навчально-практичного курсу, створення посібника, ролі експертів та фасилітатора, логістичної підготовки, розробки вправ та практичних завдань, організації групової роботи та інших важливих аспектів проведення занять для дорослих.

19989443_1266754530099883_4452356829264164745_nНаступні два дні були присвячені викладанню Європейської Конвенції з прав людини та практики Європейського суду з прав людини. Модератором виступила Наталія Ступницька, Національний менеджер програми «Верховенство права та права людини» Координатора проектів ОБСЄ в Україні. Експерт Павло Пушкар, начальник відділу Департаменту виконання рішень Європейського суду з прав людини Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи, розповів про юридичну освіту через призму прав людини; поточну ситуацію в Україні, історичні передумови, сучасні стандарти юридичної освіти, актуальні виклики, наслідки; практику ЄСПЛ та можливість її викладання в межах кожної правничої дисципліни, огляд практичних прикладів.

20031894_1514907505251377_4366306718098143620_nНазар Кульчицький, Голова Адвокатського об’єднання АО «Кульчицький, Кулаков і Біднягін», експерт Координатора проектів ОБСЄ в Україні надав інформацію про бази даних та освітні програми (HUDOC, HELP), ресурси для самоосвіти та як з ними працювати, структуру рішень ЄСПЛ та методи роботи з ними, цікавинки для студентів – корисні поради.

78Микола Гнатовський, Президент Європейського комітету з питань запобігання катуванням, к.ю.н., доцент та Ольга Поєдинок,  к.ю.н., адвокат, голова правління Студії сучасного права обговорили викладання прав людини та ЄКПЛ: практичні питання впровадження курсів у навчальні плани вищих навчальних закладів.

23Ірина Кушнір, експерт Координатора проектів ОБСЄ в Україні, Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з питань дотримання права на інформацію та представництва в Конституційному Суді України опрацювала з учасниками питання розробки навчальних курсів із застосування ЄКПЛ та практики ЄСПЛ (очні, дистанційні, спеціалізовані, практичні завдання та кейси), концепції, що викликають найбільше проблем, практичні реалії, через які можна пояснювати механізми дії ЄКПЛ.

Робота проходила у креативній, дружній атмосфері, створеній завдяки активній участі викладачів та організатора заходу – Ірини Іванків, національного координатора проектів ОБСЄ. За підсумками учасникам були вручені сертифікати про проходження методологічної школи.

Отриманий досвід є надактуальним та буде використаний у викладанні навчальних дисциплін та курсів кафедри кримінального процесу Одеського державного університету внутрішніх справ.

Перейти до вмісту