Участь представниці ОДУВС у робочій зустрічі міжвідомчої робочої групи з питань запобігання та протидії домашньому насильству

21 червня керівниця Центру ґендерної освіти ОДУВС Олена Ковальова взяла участь у робочій зустрічі міжвідомчої робочої групи з питань запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі Одеської обласної координаційної ради з питань сім’ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми з суддями Одеського апеляційного суду.

11_1Захід відкрив голова Одеського апеляційного суду Колесніков Г.Я., привітавши учасників зустрічі та побажавши плідного обговорення. Із вступним словом захід продовжив заступник голови суду Дрішлюк А.І., наголосивши на важливості тематики зустрічі. Доповідачами виступили: представник в Одеській області Фонду ООН у галузі народонаселення, керівник міжсекторальної робочої групи з питань протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі Акімова Л.С.; професорка кафедри кримінального права Одеського державного університету внутрішніх справ, секретарка МРГ Ковальова О.В.; заступник начальника відділу превентивної діяльності ГУ Національної поліції в Одеській області Волокитенко І.О.; начальник відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУ Національної поліції в Одеській області Капуляк В.П.; заступниця директорки регіонального центру з надання безоплатної вторинної допомоги в Одеській області Губко В.В.

10_4Говорили про поняття, масштаби і наслідки домашнього насильства, про гендерні стереотипи, як виклик для судової гілки влади, про міжвідомчу взаємодію і співпрацю як основу ефективного реагування системи правосуддя на домашнє насильство.

Ковальова Олена виступила із презентацією доповіді, де відобразила основні положення Законів України «Про запобігання і протидію домашньому насильству” та «Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального Кодексів України” з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами із наведенням даних судової практики притягнення до адміністративної та кримінальної відповідальності за вчинення домашнього насильства.

Посилання: https://oda.court.gov.ua/sud4813/pres-centr/news/732911/