• Українська
  • English
×

ТЕМАТИЧНА КНИЖКОВА ВИСТАВКА, ПРИСВЯЧЕНА РОКУ НІМЕЦЬКОЇ МОВИ В УКРАЇНІ

В загальній бібліотеці Одеського державного університету внутрішніх справ розгорнуто тематичну книжкову виставку, присвячену Року німецької мови в Україні.

2017 рік визначено як Українсько-німецький рік мов. Рішення про проведення Українсько-німецького року мов було прийнято у 2016 році міністрами закордонних справ обох країн, 32щоб через 25 років після початку дипломатичних відносин поглибити взаємну довіру та дружбу між Німеччиною та Україною, а також ще більше розвинути співпрацю у сферах освіти та культури. Урочисте відкриття відбулося в рамках проведення спільного Фестивалю мови та культури у вересні 2017 року в місті Києві. Спільний Рік мов завершиться влітку 2018 року проведенням міжнародного Освітнього конгресу. Протягом всього року мова та література стануть платформами для передачі сучасної культури, освітніх стандартів та європейських цінностей.

Організаторами Українсько-німецького року мов є Міністерство закордонних справ ФРН, Посольство Німеччини в Україні та Goethe-Institut в Україні (координація проекту) за домовленістю з Міністерством освіти і науки та Міністерством закордонних справ України. При плануванні та проведенні проектів і заходів відбувається тісна взаємодія з іншими німецькими культурними та мовними організаціями в Україні, а також з українськими партнерами, які входять до їхньої розгалуженої мережі.

4Метою Українсько-німецького року мов є поглиблення існуючої співпраці між установами освіти та культури обох країн та започаткування нових довгострокових партнерських стосунків і проектів.

Сьогодні німецька мова – перша найпоширеніша мова у Європі і друга за популярністю іноземна в Україні. Більшість найвідоміших інноваційних компаній розташовані саме у Німеччині. В Україні німецька мова є другою за обсягом вивчення після англійської. Тож варто детальніше розглянути та пізнати цю мову.

Бажаючих ознайомитися з виданнями, представленими на виставці, запрошуємо до читального залу!

Перейти до вмісту