Студенти Херсонського факультету побували на прем’єрному показі фільму «Загублене місто»
Студенти та викладачі Херсонського факультету відвідали кіноконцертний зал «Ювілейний», в якому за підтримки Херсонської обласної ради проходив культурно-масовий захід до 30-ї річниці від дня найбільшої екологічної катастрофи сучасності на атомній електростанції в Чорнобилі – ексклюзивний показ фільму Віталія Потруха «Загублене місто».
Перед початком демонстрації кінокартини відбулася творча зустріч з виконавцем однієї з ролей фільму – Заслуженим артистом України Олексієм Колесником, учасником подій, пов’язаних з Чорнобильською катастрофою.
Актор розповів про свою творчість – він відомий за зйомками у більш ніж 100 художніх фільмах (наприклад: «Холодне літо 53-го», «Єрмак», «Той, хто пройшов крізь вогонь», «Оноре де Бальзак», «День переможених» та ін.).
Викликала захоплення у глядачів виконана артистом пісня «Мама», яка на хвилину примусила присутніх згадати про існування найдорожчої та найріднішої у житті для кожного з нас людини, замислитися про необхідність поважного ставлення до людей старшого покоління.
Актуальною до 30-ї річниці аварії на ЧАЕС стала прем’єра його авторської пісні «Алконост» (в міфології – птиця журби), яка прозвучала в оригінальному музичному аранжуванні. Не залишило байдужими глядачів і професійне виконання актором під акомпанемент гітари романсу «Гори, гори, моя звезда».
Під час перегляду фільму глядачі побачили на екрані багатьох відомих вітчизняних акторів – Андрія Джеджулу, Сергія Романюка, Ірину Новак, Дмитра Лінартовича та ін.
За фабулою фільму в результаті невдалого експерименту сталася техногенна катастрофа, наслідки якої лишаються невивченими. У зоні відчуження з’являються лише мародери. Звичайні люди в цій місцевості дивним чином зникають. Головні герої картини – мрійливий мародер, жінка, що втратила сім’ю та засуджений суспільством науковець – волею обставин опиняються у незвичайному місті з власними законами. Чи можна втекти від долі? Що робити, коли твій світ змінився назавжди? Ці питання для багатьох глядачів так і залишились риторичними.
Після завершення перегляду актор Олексій Колесник як учасник подій, пов’язаних з Чорнобильською катастрофою, дав відповіді на запитання глядачів.
Не дивлячись на дощову погоду, студенти та викладачі задоволеними поверталися додому. У кураторських планах – відвідування курсантами та студентами нових культурно-мистецьких заходів міста.