• Українська
  • English
×

Міжнародна науково-практична конференція «Процесуальні аспекти досудового розслідування»

img_300207 квітня 2017 року в Одеському державному університеті внутрішніх справ відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Процесуальні аспекти досудового розслідування», присвячена 15-річчю кафедри кримінального процесу та 95-річчю нашого вищого навчального закладу.

csc_0042На захід завітав добрий друг кафедри – перший заступник начальника Могильовського інституту МВС Республіки Білорусь кандидат юридичних наук, доцент Юрій Шкаплеров.

У конференції взяли особисту участь шановані доктори наук: Тітко І.А., Погорецький М.А., Сергеєва Д.Б., Одерій О.В., Гловюк І.В., Аркуша Л.І., Саінчин О.С., Лукашевич В.Г., Юхно О.О., Лисенко В.В. Приємно, що на захід із виступами та поздоровленнями для кафедри завітали вчені та практики з різних регіонів України: Київської, Запорізької, Дніпропетровської, Харківської, Донецької, Львівської, Волинської, Одеської областей.

img_3014Метою проведення конференції є обговорення теоретичних та практичних проблем досудового розслідування, узагальнення наукового та практичного досвіду з метою їх вирішення.

img_3031На початку пленарного засідання до гостей та учасників конференції зі вступною промовою звернувся ректор університету доктор юридичних наук генерал поліції третього рангу Іван Катеринчук. Він зауважив, що 2017 рік  є видатною датою в історії нашого, найстарішого в Україні навчального закладу системи МВС. Одеський державний університет внутрішніх справ святкує свій 95-річний ювілей, а кафедра кримінального процесу – 15-річчя з дня створення.

img_3028Ректор наголосив на тому, що актуальність тематики конференції не викликає сумнівів, адже останні п’ять років – з моменту набуття чинності Кримінальним процесуальним кодексом України, можна назвати періодом невпинного реформування як самої системи кримінального процесуального законодавства, так і системи органів, що здійснюють кримінальну процесуальну діяльність. dsc_0024Намагання законодавця впровадити європейські стандарти у сферу кримінального судочинства, удосконалити демократичні інститути, змістивши акцентуацію завдань та призначення кримінального процесу на людину, її права і законні інтереси є позитивним підґрунтям для створення якісно нової, сучасної моделі кримінального процесу. Водночас, такі зрушення стикаються з реаліями сьогодення: недосконалістю законодавства, проблемами у забезпеченні кадрового потенціалу органів досудового розслідування, прокуратури, суду, труднощами у вирішенні питань організаційного характеру, особливо у напрямку взаємодії між різними суб’єктами кримінального провадження, проблемами переформатування та формування сучасної правосвідомості  тощо.dsc_0040

«Впевнений, що вирішення проблемних питань досудового розслідування можливе тільки завдяки конструктивному діалогу та плідній дискусії між досвідченими вченими-процесуалістами, практиками, молодими науковцями, особами, залученими до сфери законо- та державотворення», – додав Іван Катеринчук.img_3011

Після привітання ректора університету до гостей звернулася завідувач кафедри кандидат юридичних наук Ганна Тетерятник. Вона подякувала присутнім за участь у конференції, побажала плідної роботи і чудових вражень.

dsc_0017Перший начальник кафедри кримінального процесу, а нині – професор кафедри кандидат юридичних наук, професор Сергій Смоков розповів про створення та історію кафедри – ювіляра.

dsc_0034Далі слово для виступу було надано першому заступникові начальника Могильовського інституту МВС Республіки Білорусь кандидату юридичних наук, доценту Юрію Шкаплерову, який поділився своїми думками з приводу досвіду Республіки Білорусь в боротьбі з незаконним обігом наркотичних засобів та психотропних речовин.

dsc_0070Про актуальні проблеми вдосконалення кримінального процесуального законодавства України розповів завідувач кафедри кримінального процесу та організації досудового слідства Харківського національного університету внутрішніх справ доктор юридичних наук, професор Олександр Юхно.

dsc_0092У ході роботи конференції було представлено наукові доповіді на такі теми, як: «Деякі шляхи вдосконалення чинного КПК України: регламентація досудового розслідування», «Особливості проведення огляду місця події при розслідуванні незаконного видобування корисних копалин», «Оцінка висновку експерта в кримінальному провадженні», «Поняття та деякі особливості застосування контролю за вчиненням злочину», dsc_0077«Спеціальне кримінальне впровадження: традиції і сучасність», «Синергетичний підхід у криміналістичному забезпеченні розслідування злочинів», «Проблеми застосування режиму відеоконференції під час судового провадження», «Залучення експерта до участі в кримінальному провадженні» тощо.

Зауважимо, що за матеріалами Міжнародної науково-практичної конференції видано збірку тез наукових доповідей учасників даного заходу.

Перейти до вмісту