• Українська
  • English
×

Протипожежне тренування у Херсонському факультеті ОДУВС

30 травня 2018 року на базі Херсонського факультету ОДУВС проведено спеціальне протипожежне тренування та учбова тривога за сигналом “Пожежа”.

????????????????????????????????????dsc_0391Сумна статистика показує, що часто причиною травмування чи загибелі людей під час пожеж стає нехтування правилами протипожежної безпеки, незнання шляхів евакуації та елементарне невміння застосовування первинних засобів пожежогасіння. Тому організаторами тренувань за мету було поставлено закріплення у працівників, курсантів, студентів та слухачів Херсонського факультету чіткого алгоритму дій у разі виникнення надзвичайної ситуації (пожежі): евакуація, дотримування заходів безпеки, вміння користуватися вогнегасниками та пожежними рукавами, надання первинної домедичної допомоги при отруєнні чадним газом тощо. Всього у тренуваннях взяли участь більше 700 осіб особового складу факультету.

2120180530101316За планом навчань учбова пожежа сталася на газовій котельні факультету. За звуковим сигналом “Тривога” особовий склад факультету організовано залишив адміністративне приміщення. Керівниками взводів, навчальних груп, служб та підрозділів проведено поіменну перевірку підлеглих, а в цей час члени позаштатної команди по ліквідації наслідків пожежі та стихійного лиха здійснили перевірку службових приміщень та вивели тих, хто випадково залишився.

Умови проведення тренування були максимально наближені до реальних: на даху котельні створено штучне задимлення, спрацювала автоматична пожежна сигналізація. dsc_0380_mg_3482До прибуття підрозділів пожежної охорони та аварійної служби газу, які викликані черговою службою, було розгорнуто оперативний штаб пожежогасіння та пункт надання медичної допомоги, а бойовий розрахунок позаштатної команди вжив заходи щодо відключення подачі газу та електроживлення на об’єкті, подав в осередок пожежі ствол першої допомоги від пожежного крану та вогнегасники. Керівництво позаштатною командою та методичне супроводження тренувань здійснював фахівець з протипожежної безпеки ВМЗ Микола Головченко, у минулому заступник начальника бойової пожежної частини м. Херсона.

Наступним етапом тренувань став майстер-клас від заступника командира загону швидкого реагування “ВЛАД” Херсонської обласної організації товариства червоного хреста України Сергія Сєчки з надання першої домедичної допомоги постраждалим під час пожежі. Навички штучної вентиляції легень, непрямого масажу серця усі бажаючі мали змогу відпрацювати на спеціальному манекені під керівництвом досвідченого фахівця.

dsc_0456_mg_3491З метою відпрацювання теоретичних знань з користування первинними засобами пожежогасіння створено штучну пожежу, а особовий склад повинен був практично її загасити за допомогою вогнегасників різного типу. Цією нагодою із задоволенням скористалися як курсанти і студенти, так і викладачі факультету.

За підсумками тренувань дії членів позаштатної команди по ліквідації наслідків пожежі та стихійного лиха з числа курсантів 1-го курсу факультету отримали оцінку “добре”. На високому організаційному рівні спрацювали члени оперативного штабу з ліквідації пожежі, до складу якого увійшли керівництво факультету та інженерно-технічний персонал. Підсумки тренувань розглянуті на оперативній нараді керівництва факультету.

 

dsc_0541_mg_3632_mg_3616823dsc_0520dsc_0515_mg_3552dsc_0526

 

Перейти до вмісту