ПРОФІЛАКТИКА НАРКОТИЗМУ СЕРЕД МОЛОДІ: ПРОФОРІЄНТАЦІЙНО-ПРОСВІТНИЦЬКІ ЗАХОДИ

Працівники Одеського державного університету внутрішніх справ у рамках профорієнтаційної роботи серед школярів здійснюють просвітницькі заходи.

2Незаконний обіг наркотичних засобів та психотропних речовин в Україні набуває все більш значних масштабів, стає досить серйозним соціальним чинником, який негативно впливає на стан здоров’я людей, розвиток суспільства в цілому. Різко збільшується кількість осіб, які вживають наркотичні засоби та психотропні речовини. Прогресуюче зловживання ними і різке зростання цін на такі засоби створюють сприятливі умови для формування організованих злочинних груп, які займаються нелегальним наркобізнесом.

3Проблема протидії наркозлочинності є однією з найгостріших соціальних і правових проблем України на початку XXІ століття. За даними кримінальної статистики, питома вага наркозлочинів протягом останніх п’яти років коливається у межах 13,4−15,4% від загальної кількості злочинів. Лише у 2017 році органами протидії наркозлочинності Національної поліції виявлено понад 28000 фактів незаконного обігу наркотиків (у 2016 – 22000). Задокументовано 4448 фактів збуту наркотичних засобів та психотропних речовин (у 2016 – 1907). Знешкоджено 588 наркопритонів (у 2016 – 449), 51 міжнародний канал надходження наркотиків (у 2016 – 5) та 113 нарколабораторій (у 2016 – 95). З незаконного обігу вилучено 3,6 т канабісу, 373,4 кг макової соломи, 11,3 кг опію, 16,8 кг амфітаміну, 3,2 кг метадону.

«Молодь проти наркотиків». Саме за такою тематикою здійснюються виступи представників університету перед майбутніми абітурієнтами під час профорієнтаційних заходів.

Основними проблемами, які підіймаються під час виступів, є: шкідливий вплив наркотиків на організм людини; юридична відповідальність за правопорушення, пов’язані з незаконним обігом наркотиків; популяризація здорового способу життя тощо.

Під час виступів представники університету надають відповіді на різноманітні запитання учнів та їх батьків.