• Українська
  • English
×

Продовжуємо рубрику «Обличчя університету»

Сьогодні ми поспілкувались із завідувачем кафедри теорії та історії держави і права ОДУВС доктором юридичних наук, доцентом підполковником поліції Андрієм Бабенком – провідним науковцем, головними напрямками наукової роботи якого є аналіз злочинності в регіонах, її детермінація та запобігання, інноваційні технології в аналізі та запобіганні злочинності, кримінологічна картографія й географія злочинності. Нещодавно ним підготовлено та видано у співавторстві з провідними вченими України підручник з  Кримінології з грифом МОН України, а  також ряд наукових праць, які викликали резонанс не лише серед вітчизняних науковців та практиків, а й серед Європейської спільноти.

– Яким одним словом Ви би визначили своє життя?

 – МОЄ ЖИТТЯ – ЦЕ НАУКА.

– Що Ви вважаєте своїм найбільшим досягненням у житті?

 – Окрім загальнолюдських цінностей, з точки зору життєвих досягнень (одруження, народження сина, побудова дому, вирощування саду), найбільшим досягненням у своєму житті я вважаю обрання Шляху Науки. Цього надзвичайно складного, тернистого, але безмірно цікавого й корисного Шляху знань, самовдосконалення й саморозвитку.

– Чому Ви обрали саме професію правоохоронця?

– Скоріш за все, не я обрав професію, а вона – мене. Сама доля сприяла, щоб я був правоохоронцем чи військовим. Батьки – правоохоронці. Всі рідні і близькі – або правоохоронці, або військові ще з давніх часів козацтва. Дух славетних воїнів і відповідальності перед країною у нашій родині гартувався й передавався від діда до батька, від батька до синів. Бажання й відчуття справедливості та порядку завжди панувало в моєму житті. Добре навчання, участь і досягнення в спорті, саморозвиток – ці кроки я реалізовував, вже починаючи з семи років, беручи приклад зі свого батька та діда.

– Яке Ваше головне життєве кредо?

 – У мене їх декілька, але всі вони утворюють єдину систему й визначають прямий шлях до успіху.  Розум та знання – це найдосконаліша зброя. За допомогою розуму та знань можна вирішити малими витратами найглобальніші проблеми. Дорогу здолає той, хто йде. Шлях у тисячу миль починається з одного кроку.

– Які, на Ваш погляд, три якості повинні бути примані успішній людині?

 – Талановитість. Наполегливість. Нескореність.

– Як Ви проводите свій вільний час?

– Ви здивуєтеся, але мій вільний і робочий час, моє хобі, да й, власне кажучи, все життя – це наука. Колись професор В.М. Бесчасний сказав: “Де Бабенко – там і наука”.  Наука й пізнання – це і є моє життя. Раніше на мене ображалися мої рідні й близькі, але згодом вони зрозуміли, що це мій шлях, і самі долучилися до нього й дійшли висновку, наскільки це цікаво, і як, завдяки науці, можна перетворювати навколишній світ.

– Книга, яку Ви порадите почитати кожному?

– Я раджу читати всім якомога більше книжок. Там зосереджена велика сила й велика мудрість поколінь. Я раджу всім самовдосконалюватися. Розумні люди – це найвеличніше багатство нашої країни. Це наше майбутнє. Новітні технології. Здатність бачити майбутнє. Можливість знаходити рішення найскладніших проблем найоптимальнішими способами – все це ЗНАННЯ, які дають книжки, все це НАУКА!!!

А мої найулюбленіші книжки, я би сказав, настільні, – це А.Шопенгауер «Афоризми життєвої мудрості»; А.Кетле «Соціальна система і закони, які нею керують»; Н.Макіавеллі «Государь»; М.Дрюон «Коли король губить Францію» і багато – багато інших.

– Які риси в людях Ви цінуєте найбільше?

– Самовідданість, сміливість, чесність і прагнення до самовдосконалення.

– Що Ви можете порадити майбутнім правоохоронцям на початку їх професійного шляху?

– Пам’ятайте, що Ви присягнули народові й країні їх захищати. Присяга дається один раз і назавжди. Бережіть себе і Мир у своєму домі. Не забувайте слів Т.Г. Шевченка: “І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь”. Цінуйте сорочку доки вона нова, а честь бережіть з молоду.

 

Перейти до вмісту