Представниця ОДУВС взяла участь у роботі обласної конференції «Жінка, мир, безпека»
29 березня 2017 року керівниця Центру гендерної освіти Одеського державного університету внутрішніх справ Олена Ковальова взяла участь у роботі обласної конференції «Жінка, мир, безпека», яку ініційовано Асоціацією жіночих організацій Одеської області та Громадським Рухом «Віра, Надія, Любов» в рамках національного проекту Українського Жіночого Фонду «Локалізація національного плану дій на виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325» та обласного проекту «Підвищення ролі жінок у забезпеченні миру та безпеки в Одеській області».
Метою конференції було об’єднання зусиль і напрацювання рекомендацій та пропозицій до локального плану дій на виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325, розробки системи контролю та моніторингу його виконання. Під час конференції було розглянуто питання: оцінки впливу конфліктів на національну систему забезпечення прав людини, зокрема щодо захисту, надання допомоги та реабілітації постраждалих від гендерно-зумовленого насильства, участі жінок у встановленні миру та запобіганні конфліктам; участь жінок у встановленні миру; запобігання конфліктам та насильству; захист жінок та дівчат, які постраждали від конфліктів.
Резолюція 1325 (2000) прийнята Радою Безпеки ООН на її 4213-му засіданні 31 жовтня 2000 року. Минуло 16 років з дати прийняття Резолюції Ради Безпеки ООН №1325, яка звертає увагу на наслідки збройних конфліктів для жінок, визнає важливість рівноправної і всебічної участі жінок у підтримці та зміцненні миру і безпеки, а також необхідності посилення захисту жінок, дівчат та забезпечення їх прав.
24 лютого 2016 року у результаті плідної співпраці Міністерства соціальної політики та жіночих громадських організацій урядом України було затверджено Національний план дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 “Жінки, мир, безпека” на період до 2020 року, який має сприяти стабільному миру, розв’язанню конфліктів, активізації участі жінок у миротворчих процесах, забезпеченню захисту жінок та дівчат, які постраждали внаслідок конфлікту, а також запобіганню та протидії гендерно-зумовленому насильству.
Ефективне виконання Національного плану можливе тільки за активної участі громадянського суспільства у просуванні участі жінок в усі сфери, які стосуються миру, безпеки і конфлікту, а також відповідальної позиції органів влади щодо виконання плану.