• Українська
  • English
×

ПРЕДСТАВНИКИ УНІВЕРСИТЕТУ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У СЕМІНАРІ «ЕРА ХМАРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ»

17 листопада 2016 року у готелі «Олександрівський» в м. Одесі, силами декількох провідних команд, зокрема «Lantec» та «MUK» було організовано проведення семінару з питань новітніх продуктів «хмарних» технологій фірми «Microsoft», зокрема «Office 365» та інших. Від Одеського державного університету внутрішніх справ взяли участь у семінарі начальник навчально-методичного відділу О.І. Сіфоров, представники кафедри кібербезпеки та інформаційного забезпечення: завідувач К.Ю. Ісмайлов, доцент В.Г. Пядишев та викладач В.І. Деркач.

2Загалом можна зробити висновок з семінару, що спостерігається поступовий перехід від «настільних» програмних продуктів як прикладного, так і системного призначення до «хмарних». Це забезпечується стрімким поширенням новітніх розробок у галузі прикладного програмного забезпечення, заснованих на «хмарних» технологіях. Тобто, необхідний продукт більше не знаходиться «на столі» поруч з користувачем. Його не можна придбати. Його можна «абонувати». При цьому він буде знаходитись десь на віддаленому сервері.

Це несе суспільству такі переваги, як зручність, постійна доступність для використання лише найбільш сучасних версій програмного забезпечення. З іншого боку це несе численні сторони небезпеки. І перша з них — це повна втрата користувачем автономності: при випадковій або навмисній відмові того або іншого сервера, клієнти стають безпорадними, тому що у більш-менш віддаленому майбутньому повністю залежатимуть від «хмарних», тобто  віддалених технологій.

Все це покладає високу відповідальність на підрозділи правоохоронних органів, які займаються як безпосередньою боротьбою з кіберзлочинністю, так і розробкою державної стратегії цієї боротьби.

Перейти до вмісту