• Українська
  • English
×

ПРАЦІВНИКИ ХЕРСОНСЬКОГО ФАКУЛЬТЕТУ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

Вишиванка – національний одяг, що символізує духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь. За українськими звичаями вишиванку передавали з роду в рід, зберігали як символ родинного тепла. Кожен колір, кожен символ вишиванки несе у собі глибокий зміст, служить оберегом людини, для якої вона призначена. Тому раніше майстрині вкладали у свої творіння ще й сакральне значення.

Сьогодні вишиванка більш усучаснена. Крім традиційних, з натурального льону та вишитих вручну нитками, в моді сучасні моделі з габардину, трикотажу, шовку, оздоблені бісером чи машинною вишивкою.

Щорічно третього четверга травня місяця в Україні відзначають День вишиванки. До нього долучилися й працівники Херсонського факультету ОДУВС. Викладачі факультету професор Роман Бараненко та доцент Олег Федорченко були вдягнені у традиційні українські чоловічі вишиванки, розшиті нитками у червоних та чорних кольорах. Червоний колір – це колір любові та енергії. Червоний присутній на більшості чоловічих весільних сорочках. Чорний колір – це колір закритості, поглинання. Також майстрині часто трактують цей колір, як колір землі, працьовитості.

Декілька жіночих моделей вишиванок було створено руками самих власниць: методист Євгенія Бойкова та бібліотекар спецбібліотеки Юлія Чумаченко були вдягнені у сучасні варіанти вишиванок із стилізованими українськими візерунками, вишитими бісером.

У блакитних тонах оформлена вишиванка бібліотекаря загальної бібліотеки Катерини Вишневської. Блакитний, рожевий та зелений – це кольори духовного спектру. Ці кольори є благодатними і символізують спокійне життя.

Вишиванка психолога ВКЗ Анжели Колеснікової також приклад поєднання сучасного та історичного одягу, оснащена традиційним українським орнаментом.

Перейти до вмісту