• Українська
  • English
×

ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ХЕРСОНСЬКОГО ФАКУЛЬТЕТУ ОДУВС

З 12 по 24 березня 2018 року на виконання наказу МВС України від 30 січня 2018 року № 61 «Про організацію підвищення кваліфікації осіб науково-педагогічного (педагогічного) складу ЗВО МВС, які здійснюють підготовку поліцейських», завідувач кафедри спеціальної фізичної та вогневої підготовки Херсонського факультету Тарас Вайда і викладач Віталій Решетило перебували на двохнедільних курсах, котрі проводились на базі Інституту післядипломної освіти Харківського національного університету внутрішніх справ.

21Цьогорічне короткострокове підвищення кваліфікації за денною формою навчання передбачено та реалізується для категорії науково-педагогічних працівників, які залучаються до проведення занять з тактичної та спеціальної фізичної підготовки. Всього впродовж першого півріччя у роботі цих цільових курсів вищезазначеним наказом заплановано п’ять сесій. У підвищенні кваліфікації беруть участь представники викладацького складу майже зі всіх ЗВО МВС України та їх структурних підрозділів − Одеського, Дніпропетровського, Луганського, Львівського державних університетів внутрішніх справ та Харківського національного університету внутрішніх справ.

22На початку роботи курсів з усіма їх слухачами у залі Вченої ради ХНУВС відбулася робоча зустріч ректора університету генерала поліції третього рангу Валерія Сокуренка, першого проректора підполковника поліції Дмитра Швеця та директора Інституту післядипломної освіти Олега Винника, під час котрої керівником поліцейського вишу була звернута увага присутніх на посилення вимог керівництва МВС та Національної поліції до професійної (в тому числі й первинної) підготовки поліцейських у сучасних умовах, у зв’язку з чим постала необхідність підвищення кваліфікації й осучаснення досвіду науково-педагогічних (педагогічних) кадрів, котрі залучаються до проведення занять з вищезазначених дисциплін.

Перший проректор Дмитро Швець відзначив, що для ефективного функціонування курсів здійснено ряд організаційних заходів: проведено належний кадровий підбір викладачів-тренерів, розроблено методичне забезпечення занять з передбачених дисциплін, котре підготовлено науково-педагогічним складом Інституту післядипломної освіти та інших кафедр цього вишу. Теки з методичними матеріалами надані слухачам курсів для подальшого користування, а також удосконалення їх самопідготовки з метою активізації роботи на аудиторних заняттях.

До проведення самих занять вищезазначених курсів було залучено досвідчених тренерів з числа осіб науково-педагогічного складу ХНУВС, які пройшли відповідну підготовку за навчальними планами Міжнародної програми підвищення кваліфікації правоохоронних органів Департаменту юстиції США (ICITAP) та Координатора проектів ОБСЄ в Україні і отримали відповідні сертифікати.

Навчальний процес курсової підготовки проводився відповідно до розкладу занять та Типового навчально-тематичного плану підготовки інструкторів (тренерів) з тактичної підготовки, затвердженого у встановленому порядку Державним секретарем МВС України М.В. Тахтаєм. Зокрема, на заняттях загальним обсягом 80 годин відпрацьовувались сучасні методики застосування прийомів спеціальної фізичної підготовки при затриманні особи, удосконалювалися навички з тактики самозахисту поліцейських та вміння боротьби з правопорушником в різних умовах, удосконалювались знання та дії по застосуванню вогнепальної зброї, переміщення у складі «двійок», «трійок», колоною, ромбом, Т-подібне, Y-подібне переміщення тощо, застосування умовних невербальних жестів-сигналів при координації взаємодії поліцейських у складі невеликого підрозділу тощо. Окремо приділена увага вмінням викладачів застосовувати мультимедійні презентації під час проведення у майбутньому таких занять з курсантами чи слухачами.

Більшість з практичних занять впродовж курсів проходили у спортивній (борцівській залі), хоча проводились й настановчі лекції з ключових тем організації діяльності патрульної служби та спеціальної тактики несення служби. Під час відпрацювання слухачами дій у різноманітних службових ситуаціях активно використовувались спецзасоби – поясне спорядження із навісками, ПР-73, наручники БР-С, макети холодної та вогнепальної зброї, імітатори засобів і речовин, котрі знаходяться у незаконному обігу тощо), враховувались передовий досвід і напрацювання правоохоронців закордонних країн з питань сучасної тактики дій поліцейських під час перевірки документів в особи, при затриманні злочинця, порядок одягання кайданок, проведення поверхневої перевірки, доставлення особи в підрозділ поліції, організація переслідування правопорушника (особистого розшуку) тощо.

Окремо розглядались проблемні питання обшуку транспортних засобів та будівель, безпечні способи входу у приміщення, організації евакуації постраждалих/поліцейських з транспортного засобу, патрулювання на автомобілі  тощо.

По завершенні навчання всім науково-педагогічним працівникам, які брали участь у підвищенні кваліфікації на цих курсах, вручено відповідні свідоцтва та сертифікати. Але мабуть більшої користі для професійного самоудосконалення кожному з них принесло безпосереднє спілкування між викладачами з різних відомчих ЗВО МВС, можливість представникам закладів з різних регіонів України поділитися досвідом проведення занять з курсантами та слухачами курсів первинної підготовки з дисциплін оперативно-службового блоку, котрі ними викладаються у своїх навчальних підрозділах.

Херсонський факультет

Перейти до вмісту