• Українська
  • English
×

Освітня лекція для слухачів Навчально-наукового інституту заочного та дистанційного навчання ОДУВС

16 квітня 2018 року серед слухачів факультету № 1 та факультету № 2 Навчально-наукового інституту заочного та дистанційного навчання Одеського державного університету внутрішніх справ проведено лекцію на тему: «Структура та функціонування НАТО».

Під час зустрічі було визначено, що НАТО – це міжнародна організація, основною сферою діяльності якої є стримування можливої агресії по відношенню до територій країн – союзників. Цілі, відповідно до декларації, які стосуються виключно свободи, безпеки та демократії. Те, що сьогодні членами НАТО є 28 країн. А також, що НАТО не має власних збройних сил, у розпорядженні Альянсу є збройні сили – країн-членів. Будь-яка держава-член має право виходу з Альянсу.

Незважаючи на той факт, що союз створювався виключно для захисту учасниць, тепер він ставить завдання зберегти стабільність не тільки серед країн союзників, але й у всьому світі.

Однією із запорук міцності НАТО є процес ухвалення рішень, який ґрунтується на досягненні консенсусу. Це означає, що усі рішення мають бути одностайними. Внаслідок цього часто виникає потреба у проведенні тривалих консультацій та обговорень, перш ніж буде ухвалене важливе рішення.

Наразі функції НАТО поповнилися роботою над проблемою кібератак, розглядаючи подібні діяння в одній країні, як напад на всіх членів альянсу. Блок розширює власну діяльність в цьому напрямку, так як загроза кіберпростору стала не менш небезпечним явищем.

На сьогоднішній день НАТО продовжує залишатися організацією, що має в собі найбільшу кількість підрозділів у всіх сферах діяльності. У неї величезне фінансування, значна кількість збройних сил і швидке реагування на будь-яку загрозу з боку країн, що не входять до його складу.

Тож, особливо важливою для слухачів видалася така інформація про НАТО, співпрацю з Україною та про результати цієї взаємодії. Саме мета зустрічі полягала якраз в тому, щоб ознайомити присутніх з історією, сучасним станом, структурою, основами функціонування та перспективами євроатлантичної інтеграції України на підставі політико-правових документів й історичного досвіду.

Перейти до вмісту