ОПЕРАТИВНА НАРАДА З ПИТАНЬ ВДОСКОНАЛЕННЯ ПІДГОТОВКИ ПОЛІЦЕЙСЬКИХ У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ ІЗ СПЕЦИФІЧНИМИ УМОВАМИ НАВЧАННЯ

В Одеському державному університеті внутрішніх справ відбулася оперативна нарада при першому проректорові, присвячена питанням вдосконалення підготовки поліцейських у вищих навчальних закладах із специфічними умовами навчання МВС України.

555На нараду були запрошені керівники факультетів, кафедр та структурних підрозділів університету, що здійснюють підготовку поліцейських.

Перший проректор університету кандидат юридичних наук, доцент полковник поліції Сергій Володимирович Албул зазначив, що за результатами зустрічі Голови Національної поліції України Князєва С.М. із представниками вищих навчальних закладів із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських, яка відбулася 07.06.2017 р., визначено необхідність переходу до нової моделі підготовки працівників Національної поліції України.

На теперішній час керівництво МВС України та Національної поліції особливу увагу приділяє питанням якості підготовки фахівців у вищих навчальних закладах із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських. Серед основних напрямів визначено ефективне практичне навчання, як невід’ємна складова підготовки сучасного поліцейського, а також організація стажування працівників кафедр практичного спрямування в територіальних (міжрегіональних) підрозділах поліції.

За необхідне визнано розроблення та затвердження нормативно-правових актів щодо порядку взаємодії вищих навчальних закладів із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських, із територіальними (міжрегіональними) органами поліції, організації практичного навчання здобувачів вищої освіти, підготовка яких здійснюється на замовлення Національної поліції, а також обов’язкове погодження типових навчальних планів і програм підготовки поліцейських за спеціалізаціями з профільними структурними підрозділами центрального органу управління Національної поліцією.

З метою посилення практичної спрямованості підготовки фахівців для потреб Національної поліції необхідним є розроблення порядку залучення представників практичних підрозділів поліції до проведення навчальних занять у вищих навчальних закладах із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських.

Під час оперативної наради були обговорені конкретні пропозиції щодо формування системи підвищення кваліфікації науково-педагогічного складу вищих навчальних закладів із специфічними умовами навчання МВС України, які здійснюють підготовку поліцейських.