• Українська
  • English
×

Одеський державний університет внутрішніх справ відвідав представник Іспанської національної поліції

24 жовтня 2016 року в рамках «Програми обміну поліцейськими 2016» Європейського поліцейського коледжу (CEPOL) до Одеського державного університету внутрішніх справ завітав представник Національної школи поліції сил Національної поліції Іспанії старший інспектор факультету правознавства Едуардо Ґутіеррес.

img_1265img_1284Під час зустрічі з керівництвом та представниками науково-педагогічного складу університету іноземного гостя ознайомили зі структурою та матеріально-технічною базою вищого навчального закладу, а також з основними напрямками, за якими здійснюється підготовка курсантів та студентів ОДУВС.

У свою чергу Едуардо Ґутіеррес поділився своїм багаторічним досвідом роботи у поліції, а також у посольстві та викладачем у Поліцейському центрі Національної поліції Іспанії.

img_1277Зокрема, він відмітив, що, на його думку, в Іспанії система поліцейської освіти не є такою розвиненою, як в Україні, адже вони не мають спеціальних вищих навчальних закладів, на відміну від нас. Разом з тим, молодь Іспанії прагне до знань, адже на сьогодні  із 1300 курсантів поліцейської школи – 90% вже мають вищу освіту.

«В Іспанії до недавнього часу до Поліцейських центрів поступали, маючи лише середню освіту, тому до сих пір серед поліцейських досить важко знайти когось з високим освітнім ступенем. Так, у нас є інспектори поліції, і щоб здобути це звання, потрібно мати ступінь магістра», – зазначив іспанський поліцейський.

img_1279img_1285Іноземний гість розповів, що в Іспанії існують два відомства, які мають повноваження для здійснення поліцейської діяльності: Національна поліція – цивільні сили, що діють в основному у великих містах, та Цивільна гвардія – поліцейське воєнізоване формування.

Едуардо Ґутіеррес був вражений українською системою поліцейської освіти, адже в Іспанії немає дистанційного навчання, але при цьому поліцейські, маючи освіту Поліцейського центру, досить професійно виконують свої обов’язки та дивлячись на рівень злочинності у країні – демонструють гарну професійну підготовку.

img_1306img_1296Згодом іноземний гість відвідав мультимедійний тир, де фахівці науково-дослідної лабораторії продемонстрували йому власну розробку університету – приціл телевізійний «Мигдаль», який дозволяє ведення прицільної стрільби з вогнепальної зброї з укриття без прямого біовізуального  контакту стрілка з ціллю.

img_1289

Тож, під час обміну досвідом представники Одеського державного університету внутрішніх справ дізнались чимало корисного про іспанську систему навчання поліцейських та почули гарні відгуки про освітню систему України.

Перейти до вмісту